Legoland w Billund w Danii - kompletny przewodnik praktyczny jak zorganizować super wyjazd!

O tym, że wyjazd do Legolandu jest super z definicji chyba nie trzeba nikogo przekonywać. Czyż istnieje na świecie dziecko, któremu zabawa w tym jednym z najbardziej znanych na świecie parków rozrywki nie sprawiłaby wielkiej frajdy? No i czyż jest jakiś dorosły, który w dzieciństwie o wycieczce do Legolandu nie marzył? Poniżej podzielimy się praktycznymi wskazówkami i naszymi doświadczeniami, mając nadzieję, że z ich pomocą uda się Wam zorganizować wycieczkę właśnie taką, jaką sobie wymarzyliście!

I. Dojazd


Legoland w Danii mieści się w Billund (a dokładniej - nawet poza tą małą miejscowością). Nieco ironicznie nazwaliśmy to położeniem "in the middle of nowhere", bo naprawdę dookoła jest szczere pole. Aż trudno sobie wyobrazić to miejsce np. w listopadzie, gdy park rozrywki jest już zamknięty po sezonie. O ile jednak wokół hula wiatr, o tyle dojazd do tego jednego z najpopularniejszych na świecie parków rozrywki nie jest trudny.

1. Dobrym pomysłem jest wyprawa tu samochodem. Dojazd od, przykładowo, przejścia granicznego w Świecku powinien zająć ok. 6,5 - 7 godzin. Adres Legolandu to Nordmarksvej 9, Billund.

Samochód daje dużą elastyczność. Po pierwsze, jeśli czas i środki finansowe pozwalają, można zaplanować trasę obejmującą zwiedzanie choćby wybranych niesamowitych miejsc, które są po drodze z Polski. Jako inspirację podrzucamy link do postu na naszym blogu, w którym dzielimy się naszymi doświadczeniami podróżniczymi z północnych Niemiec (link): dla dzieci wielkim przeżyciem byłaby po drodze do Danii np. wizyta w safari parku Serengeti Park Hodenhagen (o którym pisaliśmy tutaj - link), bardzo poznawcze jest Bremerhaven z trzema niezwykłymi atrakcjami (więcej o nich: Klimahaus, muzeum emigracji czy zoo z morskimi zwierzętami), jak i sam Hamburg, ze wspaniałą, największą na świecie makietą kolejową - Miniatur Wunderland. Można też połączyć wizytę w Legolandzie ze zwiedzaniem Danii, szczególnie Półwyspu Jutlandzkiego: fenomenalny naszym zdaniem skansen Den Gamle By (wystarczy tylko lekko odbić na północ do Aarhus), skansen Wikingów w najstarszym duńskim miasteczku Ribe, tudzież pozwolić się dzieciom wybiegać na bezkresnej plaży nad Morzem Północnym

Po drugie, mając do dyspozycji auto, można nocleg zarezerwować nieco dalej - kilka czy nawet kilkadziesiąt kilometrów od Legolandu, co będzie bardziej ekonomicznym rozwiązaniem. Dokonując rezerwacji ze sporym wyprzedzeniem, dysponowaliśmy ogromnym wyborem noclegów w szeroko pojętej okolicy Billund, a dojazd do parku rozrywki kilkanaście minut naprawdę nie był kłopotliwy. 

Jeszcze inną opcją jest przyjazd do Billund kamperem - Skandynawowie uwielbiają ten środek transportu i dosłownie wszędzie widać dobrą infrastrukturę dla kamperów, włącznie z dużym polem kampingowym przy samym Legolandzie. 

2. Do Billund latają w sezonie z dużych polskich miast samoloty Wizzair, a lotnisko jest położone tak blisko Legolandu, że z parku rozrywki w zasadzie się je widzi. Jednak loty nie odbywają się codziennie, co "skazuje" na kilkudniowy pobyt na miejscu. Zapewne z myślą o tych właśnie turystach, obok Legolandu powstał dodatkowo park wodny Lalandia, dla odmiany od kolejnego dnia w klockach. Oferta noclegowa wokół Legolandu w Billund jest spora, napiszemy o niej szerzej poniżej. 

3. Warto również wiedzieć, że przy samym parku rozrywki znajduje się przystanek kilku linii autobusowych: nr 166 z Kolding (przez Egtved), nr 144 z Esbjerg (na trasie tej linii są również Grindsted i Agerbæk), nr 944X (także z Esbjerg przez Grindsted), oraz nr 119 (z miasteczka Billund). Dają one ewentualne możliwości poszukania tańszych noclegów gdzieś dalej od parku rozrywki.

II. Termin pobytu w Legolandzie


Jeśli dysponujecie elastycznością czasową, warto zastanowić się nad najlepszym terminem na odwiedzenie Legolandu. Park otwarty jest od końcówki marca do końca października.

Po pierwsze, zachęcamy do sprawdzenia kalendarza godzin otwarcia parku. Otóż godziny te bardzo różnią się w zależności od miesiąca. Przez kilka tygodni w lipcu godziny otwarcia parku są najdłuższe: od godz. 10 do aż 21 (tzw. rides, czyli wszelkie atrakcje polegające na przejażdżkach, czynne są wówczas do godz. 20). Wybrane tygodnie w czerwcu i sierpniu to godziny otwarcia od 10 do 20 ("rides" do godz. 19 lub 18). W pozostałych okresach park zamyka się o godz. 18, a przejażdżki ("rides") kończą się o godz. 17, ale uważnie należy prześledzić harmonogram, bo i w innych miesiącach zdarzają się dni odstępstw od reguł. Dokładny kalendarz dostępny jest tutaj: link. Jeśli Wasze dzieci są jeszcze bardzo małe, być może uznacie, że nie robi Wam to różnicy, bo i tak nie dadzą rady kondycyjnie wytrwać w parku do późniejszej godziny. Nam wycieczka do Legolandu musiała wypaść w drugiej połowie sierpnia, gdy ogólnie godziny otwarcia są już dość krótkie, ale udało nam się znaleźć takie dni, gdy park był czynny do godz. 19, a przejażdżki do godz. 18 (podczas wizyty nasi chłopcy mieli 7 i 5 lat i im energii spokojnie starczyłoby nawet na dłuższe godziny otwarcia parku).

Co do pogody, to czynnik zupełnie nieprzewidywalny, więc nie ma sensu brać go pod uwagę przy wyborze terminu, gdy rezerwuje się bilety z większym wyprzedzeniem. Prawda jest taka, że to deszczowy region Europy. Ale nawet w deszcz da się nieźle korzystać z większości atrakcji parku - przetestowaliśmy...

Po drugie, warto przejrzeć oferty zakupu biletów, bo pojawiają się niekiedy promocyjne oferty na konkretne terminy. Nam udało się skorzystać z oferty, która wówczas w wybrane daty dawała bardzo pokaźną zniżkę (Crazy Sunday&Monday offer).

III. Długość pobytu 


Na ile dni jechać? Wybór opcji jednego dnia na terenie parku rozrywki Legoland oznacza, że będzie to dzień ogromnie intensywny, a i tak najprawdopodobniej nie uda Wam się skorzystać ze wszystkich atrakcji w parku. Wiele zależy od wieku i zainteresowań dzieci - bardzo małe dzieci z niektórych atrakcji na terenie parku i tak nie będą mogły skorzystać (ograniczenia wieku/wzrostu, o czym szerzej będzie mowa poniżej, w zestawieniu atrakcji), na makietach długo się nie skupią, więc dla maluszków jeden dzień wydaje się wystarczający. Przy naszej ekipie (wówczas 7 i 5 lat) dwa dni były optymalnym rozwiązaniem - skorzystaliśmy z wszystkich atrakcji, które nas interesowały (Julek na kilka nie mógł wejść ze względu na wzrost, Adaś już bez problemu wchodził wszędzie), ulubione powtórzyliśmy, a do tego spędziliśmy wystarczająco dużo czasu przy makietach.

Wokół parku rozrywki Legoland wyrosły jednak inne jeszcze atrakcje, które można rozważyć. Pierwszą z nich jest Lego House (poniżej szerszy opis), drugą - park wodny Lalandia. Dla skorzystania z nich przydałby się jeszcze jeden dzień na miejscu, ewentualnie skrócenie drugiego dnia pobytu w parku rozrywki na rzecz pojechania np. do Lego House.

IV. Noclegi


Wokół Legolandu jest mnóstwo różnych opcji zakwaterowania:

1. Hotel Legoland - czterogwiazdkowy hotel sąsiadujący z parkiem rozrywki. Posiada bezpośrednie wejście do parku Legoland (omijające kasy), ponadto na terenie hotelu znajduje się plac zabaw dla dzieci (oczywiście o tematyce Lego). Do wyboru pokoje: pirackie, Lego Friends, Lego Ninjago, itp. Część pokoi z widokiem na park rozrywki. W cenie hotelu jest śniadanie.

2. Legoland Castle Hotel - również czterogwiazdkowy, nowy (wybudowany w 2019 r.) hotel, położony w bezpośrednim sąsiedztwie parku rozrywki. Oferuje, jak hotel powyżej, pokoje tematyczne - pirackie, rycerskie, itp. W cenę wliczone jest śniadanie.

3. Legoland Holiday Village - "wioska wakacyjna" położona kilka minut spacerem od wejścia do parku rozrywki Legoland. Oferuje zróżnicowane zakwaterowanie:

- Pirates' Inn Motel - w jednym z jego pokoi się zatrzymaliśmy (nocowaliśmy tam jedną noc pomiędzy dwoma dniami pobytu w parku rozrywki): pokój z łazienką, na naszą czteroosobową rodzinę czekało łóżko małżeńskie + łóżko piętrowe oraz... skrzynia ze skarbami (oczywiście... klocki Lego!). W cenie jest pościel, ręczniki, a rano śniadanie.

- Lego Ninjago Cabins - 6-osobowe domki kampingowe (ok. 35 m kw.) z łazienkami i aneksami kuchennymi. Pościel i ręczniki dodatkowo płatne. Śniadanie również dodatkowo płatne.

- Wilderness barrels/ wilderness cabins - "beczki", tudzież domki (10-15 m kw.), z łazienką wspólną w oddzielnym budynku. Pościel i ręczniki dodatkowo płatne, za to śniadanie w cenie.

Wild West cabins - domki kampingowe (ok. 25 m kw.) z łazienkami i aneksami kuchennymi, zaś pościel, ręczniki i śniadania dodatkowo płatne.

- Native American Tent - 5-osobowe namioty. Należy mieć własne śpiwory. Łazienki i kuchnia w budynku wspólnym.

- Pole kampingowe

Śniadania, czy to wliczone w cenę, czy dodatkowo płatne, oferowane są we wspólnym budynku Legoland Holiday Village. Co ważne, podczas rezerwacji system poprosił, żebyśmy już z wyprzedzeniem wybrali godzinę śniadania. Wydało nam się to absurdalne, do daty naszej przygody było jeszcze kilka miesięcy, a i tak okazało się, że na najbardziej dla nas optymalną godzinę już nie było miejsc! Dokonując rezerwacji bądźcie zatem przygotowani, aby ustalić sobie godzinę śniadania, bo w ten sposób unikniecie stania w kolejce do restauracji.

Rezerwacji jednej z opcji zakwaterowania dokonać można poprzez stronę internetową duńskiego Legolandu: link, warto rozważyć opcję pakietu zakwaterowanie + bilety do Legolandu, bywa to korzystne finansowo.

Na terenie hoteli, jak również holiday village znajdują się parkingi. Mając rezerwację pokoju, czy też jednego z rodzajów zakwaterowania w wiosce wakacyjnej, można na tych parkingach zaparkować samochód, jednak dopiero od godziny zameldowania (15.00). Oznacza to, że jeżeli, tak jak my, korzystaliśmy z noclegu w noc pomiędzy pierwszym a drugim dniem pobytu w Legolandzie, pierwszego dnia rano musieliśmy zaparkować na parkingu parku rozrywki (dodatkowo płatnym), dopiero po wyjściu wieczorem z parku rozrywki przeparkowaliśmy samochód na teren wioski wakacyjnej, natomiast mogliśmy zostawić auto na tym parkingu wioski wakacyjnej do końca drugiego dnia w parku (mimo, że z pokoju w motelu wymeldowaliśmy się rano).

W Billund, oprócz hoteli Legoland oraz Legoland Holiday Village, o których napisaliśmy powyżej znajduje się sporo innych hoteli i moteli. Ich oferty znaleźć można po prostu przez booking.com, warto jednak zajrzeć na stronę legolandholidays.dk, bowiem niektóre oferują różnego rodzaju pakiety promocyjne, dzięki którym można taniej kupić bilety do Legolandu.

Na booking.com znajdziecie również wiele ofert prywatnych kwater w okolicach Billund  - kilka, kilkanaście, czy nawet kilkadziesiąt kilometrów od parku rozrywki. Z tej opcji również korzystaliśmy - na jedną noc przed pierwszym dniem w Legolandzie wynajęliśmy mieszkanko kilkanaście kilometrów od parku rozrywki, skąd sprawnie dojechaliśmy na otwarcie parku, a po skończeniu drugiego dnia w Legolandzie nocowaliśmy w uroczym gospodarstwie agro dwadzieściakilka kilometrów od parku.

V. Gastronomia


Na terenie parku rozrywki Legoland znajduje się szereg punktów gastronomicznych różnego rodzaju, w różnych zakątkach tego rozległego terenu. Tutaj: link znajdziecie pełną listę oferty gastronomicznej. Koniec końców w obydwa dni pobytu na terenie parku wylądowaliśmy w Italian Pizza & Pasta. Cóż, chyba regułą w takich miejscach jest to, że nie można oczekiwać żadnej haute cuisine, ot, po prostu zjadliwe jedzenie do szybkiej konsumpcji, byle jak najprędzej wrócić do korzystania z atrakcji w parku. Na terenie parku znajdują się ponadto miejsca "piknikowe", gdzie wygodnie można spożyć przyniesione ze sobą jedzenie.

VI. Q-bot - co to jest i czy warto?


Co to jest Q-bot? To małe urządzenie, które zarezerwować można wcześniej przez stronę internetową, lub, w miarę dostępności, zakupić przy wejściu do parku, zaraz za kasami. Posiada kilka przycisków i mały wyświetlacz.
Istnieją trzy opcje urządzenia:
- Q-bot Silver - z listy dostępnych atrakcji na terenie parku wybiera się tą, na którą w najbliższym czasie chce się iść, a urządzenie daje znać dźwiękiem, kiedy mamy do niej podejść. Wchodząc oddzielnym wejściem, dla posiadaczy Q-bot, omija się kolejkę. Gdy skorzysta się już z atrakcji, można zarezerwować miejsce w kolejce do następnej atrakcji, i tak dalej.
- Q-bot Gold - działa jak wyżej, z tą różnicą, że skraca o ok. 50% czas oczekiwania na wejście do atrakcji.
- Q-bot Platinum - działa jak wszystkie powyższe Q-bot'y, tyle, że od razu podchodzi się do wybranej z listy atrakcji, bez jakiegokolwiek czasu oczekiwania.

Uwaga, Q-bot'y nie działają na wszystkie atrakcje w parku rozrywki. Na liście atrakcji, z których można skorzystać przy pomocy Q-bot'a są: Atlantis by SeaLife, Dragon, Fire Brigade, Flying Eagle, The Haunted House, Ice Pilots School, Lego Canoes, Ninjago the Ride, Polar X-Plorers, The Temple, Vikings River Splash, X-Treme Racers. Faktycznie, są to te atrakcje, do których ustawiają się relatywnie największe kolejki.

Jeśli zakupiliście bilet dwudniowy do Legoland i zarezerwowaliście Q-bot, domyślnie działa on jedynie pierwszego dnia Waszego pobytu w parku. Na drugi dzień, jeśli chcecie znów z tego korzystać, musicie zakupić Q-bot'y od nowa.

Wykupiliśmy Q-bot'y Silver na pierwszy dzień naszego pobytu w parku. Korzystaliśmy z nich intensywnie, aczkolwiek kolejki (druga połowa sierpnia) nie były porażające. Na pewno dawało nam to ten komfort, że nie musieliśmy w ogóle stać w kolejkach, tudzież rozdzielać się zostawiając jedną osobę jako "stacza kolejkowego". Podczas całego dnia zaoszczędziliśmy pewnie jakieś 2 godziny w kolejkach, gdyby zliczyć wszystkie atrakcje, z których (niekiedy kilkakrotnie) skorzystaliśmy przy pomocy Q-bot tego dnia.

VII. Lista atrakcji

W Legolandzie znajduje się kilka stref tematycznych. Szczegółową mapkę parku obejrzeć można na stronie internetowej: link, poniżej nasz opis dostępnych atrakcji:

1. Duplo Land
Nazwa tej strefy nawiązuje do kloców Lego przeznaczonych dla najmłodszych dzieci i dla nich właśnie stworzona została ta część parku. Znajduje się tu część nazywana Duplo Playhouses - to plac zabaw jakby stworzony w świecie klocków Duplo. Mini domki i zabawki zostały tu tak zaprojektowane, aby dzieci mogły bawić się tematycznie - np. w policjanta czy strażaka. 
Duplo Express to mini pociąg, który robi niewielką rundkę po swoich torach, Duplo Planes to stworzona dla najmłodszych dzieci karuzela, zaś Legondol to miniaturowe koło młyńskie (ciekawe komu uda się zrobić zabawniejszą minę - Waszemu dziecku, czy panu obsługującemu Legondol!). Wszystko tak zaprojektowane, aby mogły z tych atrakcji bezpiecznie korzystać maluszki, pod opieką rodziców. 

2. Imagination Zone
Strefa obejmująca takie atrakcje jak:
- Atlantis by Sea Life - mini oceanarium, wejścia odbywają się w turach o rozpisanych godzinach;
- Kino 3D - przy wejściu do kina wyświetlane są godziny poszczególnych seansów. W trakcie każdego dnia jest ich kilka, seans trwa ok. 15 minut. Gdy byliśmy w parku, wyświetlane były bodajże dwa filmy na przemian, tyle, że o różnych godzinach w różnych wersjach językowych. Tematyka filmów - nietrudno zgadnąć: Lego! Nie są one rekomendowane dzieciom poniżej 3 lat. Naszym chłopcom obydwa filmy, na których byliśmy, się podobały, w ogóle jest to fajna atrakcja, gdy już naprawdę mocno pada deszcz. Aby skorzystać z seansu, najlepiej jest przyjść pod kino ok. kwadrans przed godziną seansu i ustawić się w kolejce. 
- Muzyczna fontanna - zabawna fontanna z instrumentami z klocków Lego, a nadepnięcie na przyciski dookoła fontanny powoduje, że wydają one dźwięki.

3. Knights Kingdom
- The Dragon - roller coaster w kształcie smoka, który wjeżdżając za tajemnicze wrota nabiera zawrotnej prędkości (pewnie coś ok. 40-50 km/h, więc prędkość akceptowalna dla śmiałego ok. 4-5 latka), nie myślcie jednak, że po jednej rundce smok wypuści Was ze swojego grzbietu! Ograniczenie wzrostu - min. 100 cm (dzieci od 120 cm mogą jechać bez dorosłego opiekuna).
- Vikings River Splash - w naszym rodzinnym slangu używamy pojęcia "splash" dla ochlapania, umoczenia się. Stopniujemy - znamy mały splash, średni splash i duży splash. Vikings River Splash zasługuje na kategorię: naprawdę duży splash. Wsiada się tu do dużych, okrągłych, kilkuosobowych pontonów, które mkną dziką rzeką, a do tego ochlapywane są z otaczających atrakcję armatek wodnych. W zasadzie jak i tak pada deszcz, to już żadna różnica, że się jest jeszcze trochę bardziej mokrym! Minimalny wzrost 115 cm (samodzielnie, bez dorosłego, dzieci od 130 cm)

4. Legoredo Town
- Flying Eagle - roller coaster, którego prędkość rozwiewa włosy dużo mocniej niż wyżej opisany The Dragon (sądzimy, że tu prędkość to ok. 60 km/h). Minimalny wzrost to 100 cm, od 120 cm wzrostu dziecko może jechać samodzielnie, bez dorosłego opiekuna. 
- The Haunted House - początkowo śmiałków czeka przejście przez świetnie zaprojektowany z klocków dom strachu, można też zgubić się w labiryncie luster. Pod koniec przeprawy przez The Haunted House istnieje możliwość skorzystania z atrakcji polegającej na tym, że zasiada się na platformie, która opada 8 metrów swobodnie w dół. Jest to opcja, z której można zrezygnować, wychodząc po prostu drzwiami obok z budynku. Tak czy inaczej jednak na wejściu do domu strachu obowiązuje limit wzrostu min. 110 cm. 
- Lego Canoe - nazwalibyśmy to również "dużym splash'em". Zabawa polega na zjechaniu po swego rodzaju wodnej zjeżdżalni "indiańskim" canoe, mijając po drodze dzikie zwierzęta, a nawet najprawdziwsze grzechotniki... z klocków Lego oczywiście! Min. wzrost 100 cm.
- Płukanie złota - dodatkowo płatna atrakcja. Ze złota, które uda się uzyskać, wytopić można monetę.
- the Native American Village - indiańska wioska rodem z Dzikiego Zachodu, żywcem przeniesiona do Legolandu!
- Western Ride - spokojna, tradycyjna karuzela

5. Miniland
- Miniland  to przede wszystkim centralna część parku z miniaturami z klocków Lego, którym można się godzinami przyglądać. Z niezwykłym pietyzmem odtworzone miasteczka, a w nich samochody, ludzie, domy, port, lotnisko, rakieta kosmiczna, platforma wiertnicza, makiety nawiązujące do Star Wars i wiele, wiele innych. Wśród nich wiele elementów się porusza, odgrywane są różne scenki, itd. Fantastyczna część parku.
- Seat Traffic School - dodatkowo płatna atrakcja, dostępna dla dzieci od 7 do 13 lat. Adaś twierdzi, że jego zdaniem to atrakcja na drugim miejscu za oglądaniem makiet. Aby zapisać się do "szkoły jazdy Seat" warto udać się do kasy tej atrakcji (znajdującej się niedaleko Duplo Land) zaraz po przyjściu do parku, bo później może być trudniej z zarezerwowaniem sobie wejścia. W każdej, kilkunastominutowej, turze wchodzi grupa dzieci, wsiadają do pojazdów, którymi kierują po  miasteczku ruchu drogowego. 
- Caterpillar - wesoła karuzela, min. 90 cm wzrostu.
- Frog hopper - kolejna atrakcja, która wywołuje szczery uśmiech u kilkulatków. Dzieci zasiadają na platformie, która, jak żabka, podskakuje do góry i na dół. Dostępna jest dla dzieci w wieku 2-9 lat, min. wzrost to 90 cm, a maksymalny - 150 cm.
- Lego Safari - atrakcja sprawiająca frajdę najmłodszym, a starszym zapewniająca spokojny relaks. Wsiada się tu do samochodów, które jadą, wprawiane w ruch przez mechanizm, po torze, wśród najdzikszych z dzikich zwierząt... oczywiście skonstruowanych z klocków. 
- Lego Train - pociąg, który robi sporą rundkę wokół różnych atrakcji w Legolandzie.
- Lego Top - wznosząca się po wysokim słupie platforma widokowa, pozwalająca z wysokości spojrzeć na cały park i okolice. Platforma zabudowana jest oknami, wiec niestraszna w skorzystaniu z niej jest żadna duńska pogoda. 
- Miniboats - relaksacyjny rejs dwuosobowymi łódeczkami, które mechanizmem wprawiane są w ruch po kanałku, wokół którego podziwiać można budowle i znane obiekty z różnych zakątków świata, oczywiście wiadomo z czego zbudowane!
- Monorail - jeszcze jeden pociąg, ten jednak oferuje przejażdżkę po torze zbudowanym ponad parkiem, nacieszyć więc z niego można oczy atrakcjami widzianymi z góry. 

6. Ninjago World
- Lloyd's Laser Maze - labirynt laserowy
- Ninjago the Ride - rodzinna atrakcja, którą upodobał sobie Julek. Ba, zdobył nawet tytuł Master Full Potential! Atrakcja polega na tym, że wsiada się do czteroosobowego wagoniku, który porusza się przejeżdżając od jednego ekranu do kolejnego. Dzięki otrzymanym okularom obrazy wyświetlające się na tych ekranach widzimy w trójwymiarze. Zabawa polega na tym, aby poruszając dłońmi nad panelem w wagoniku, strzelać do postaci pojawiających się na ekranach - komu z Waszej rodziny uda się osiągnąć najwyższy wynik?! U nas bezapelacyjnym zwycięzcą był Julek i z jednej jazdy na kolejną osiągał coraz lepsze rezultaty!

7. Adventure Land
- Fire Brigade - wsiadacie na jeden z wozów strażackich, a potem zespołową pracą gasicie pożar budynku - liczy się czas i współpraca.
- Jungle Racers - atrakcja z "małym splash'em" polegająca na jeżdżeniu wodnymi skuterami. Min. wzrost to 100 cm.
- The Temple - dwuosobowe wagoniki przewożą Was przez wnętrze egipskiej piramidy. Dobrze, że wsiadając dostaje się laserowe pistolety - jest czym się bronić przed różnymi niebezpieczeństwami czyhającymi na poszukiwaczy starożytnych skarbów! Atrakcja dostępna dla dzieci od lat 3.
- X-Treme Racers - roller-coaster zjeżdżający z prędkością 65 km/h. Min. wzrost 120 cm.

8. Polar Land
- Ice Pilots School - niezły symulator lotu dla śmiałków. Na szczęście można zaprogramować wcześniej jak poruszać się będzie ramię, na którym zawieszone są siedzenia dla dwóch osób. Min. 120 cm wzrostu.
- Penguin Bay - strefa, w której żyją pingwiny

9. Pirate Land
- Pirate Boats - może z pokładu łodzi uda Wam się wypatrzeć w jaskini, przez którą między innymi się przepływa, piracki skarb?
- Lighthouse - zasiadając na zawieszonych na linie siedzeniach, próbujecie wciągać się do góry po linie. Min. 90 cm wzrostu.
- Pirate Carousel - klasyczna karuzela z kręcącymi się wokół własnej osi jakby beczułkami.
- Pirate Splash Battle - jak sama nazwa wskazuje, jest tu okazja do zmoczenia się, a to dzięki temu, że kilka statków pirackich walczy ze sobą wystrzałami z wodnych armatek. Minimalny wiek uczestnika zabawy to 2 lata.
- Pirate Wave Breaker - trzymajcie się mocno, bo na tym statku huśtającym się do przodu i do tyłu nieźle buja! Min. 90 cm wzrostu.

Lego House to atrakcja mieszcząca się poza parkiem rozrywki Legoland, osobno płatna. Dom z klocków i z klockami w roli głównej. Na 12 000 m kw. wykorzystano 25 milionów klocków Lego. Lego House zamieszkuje wiele zwierząt, wypełnia też mnóstwo roślin... oczywiście z klocków! Są tu też niezliczone klocki, na których można testować granice swojej wyobraźni i budować, budować, budować! Wszelkie informacje dotyczące biletów, parkingu itp. odnaleźć można na stronie internetowej Lego House: link

Szkoła jazdy Seata


Flying Eagle

Lego SafariWidok na Duplo LandKomentarze

Copyright © Family Adventures