Największa na świecie makieta kolejki - Miniatur Wunderland w Hamburgu

Słowo "Wunderland" można z języka niemieckiego przetłumaczyć na polski jako kraina czarów. I faktycznie, to, o czym jest poniższy post, to taka właśnie kraina. Fascynująca podróż przez miniaturowy świat przedstawiony na makietach zachwyci i małych, i dużych!

Nawet wielogodzinny pobyt w tym miejscu mija jak mrugnięcie okiem. Czegoż tutaj na makietach nie ma? Miniaturowe domki, samochody, statki, samoloty, pociągi, ludzie, góry, doliny, rzeki, jeziora, morza, zwierzęta, ptaki... ojej, długo by tak można!

Miniatur Wunderland powstał w roku 2000. Aż trudno uwierzyć, patrząc na obecny rozmach i bogactwo makiet, że jest to dzieło nieskończone, że wciąż się ono rozrasta i zapewne gdy Wy tam będziecie, obejrzycie sporo więcej, niż nam było dane. 

W Miniatur Wunderland znajduje się największa na świecie makieta kolejki. Prawie 2000 metrów kwadratowych powierzchni, ponad 1000 pociągów czy ponad 15 km miniaturowych torów kolejowych - czyż same te liczby nie robią wrażenia?!

Wydaje się, że już to, co napisaliśmy, stanowi wystarczającą zachętę do odwiedzenia z dziećmi Hamburga chociażby dla samego Miniatur Wunderland. Dodamy jednak jeszcze, że Miniatur Wunderland to nie tylko imponująca makieta kolejki, lecz także odtworzone z niebywałym pietyzmem, dbałością o szczegóły różne miasta i regiony świata! Jak w pigułce, macie tu i Hamburg, i wiele zakątków Północnych Niemiec, alpejski plener Austrii oraz Szwajcarii, skandynawskie fiordy, złożycie wizytę w Watykanie, poczujecie się jak Guliwer wśród weneckich kanałów, włoskich miasteczek, a nawet traficie na drugą stronę kuli ziemskiej - do USA i Południowej Ameryki! I kolejne ekscytujące ekspozycje są w budowie. 

Trzeba jeszcze dodać, że w tej gigantycznej makiecie niezliczona ilość elementów się porusza, jeździ, itp. więc dla małych uważnych obserwatorów to po prostu raj na ziemi!

W nasze wpisy wkładamy dużo pracy, aby były one jak najbardziej praktyczne i użyteczne innym aktywnym rodzinom. Na naszym blogu znajdziecie mnóstwo wpisów - bezpłatnych kompleksowych przewodników po najciekawszych miejscach i atrakcjach w kolejnych regionach Polski i innych krajach, a wszystko pod kątem odkrywania tych miejsc z dziećmi. 
Jeśli ten wpis jest dla Was przydatny, jeśli pomogliśmy Wam w organizacji rodzinnej wyprawy, prosimy, odwzajemnijcie się polubieniem nas na fb, tu: link. Was to kliknięcie lajka nic nie kosztuje, za to my dzięki temu widzimy, że nasza pomoc innym w organizacji fajnego rodzinnego czasu ma sens!

Garść informacji praktycznych:

  • Miniatur Wunderland znajduje się w Hamburgu pod adresem Kehrwieder 2-4/Block D. Miejsce to położone jest w zabytkowej dzielnicy Hamburga, Speicherstadt, niedaleko takich atrakcji turystycznych jak nabrzeże portowe czy Filharmonia.
  • otwarty jest codziennie przez cały rok, godziny otwarcia zmieniają się zależnie od sezonu, aktualne możecie znaleźć tutaj. Świetne jest to, że w szczycie sezonu turystycznego Miniatur Wunderland otwarty jest nawet do późnych godzin wieczornych.
  • bilety warto nabyć online z wyprzedzeniem, dostępne są one na stronie internetowej
  • dla makiet w Miniatur Wunderland warto wstać wcześnie rano lub pójść później spać - najmniejszy tłok turystów jest w godzinach wczesnoporannych oraz późnych, wieczornych.
  • 2-3 godziny na tę atrakcję to absolutne minimum, a możliwe, że Wasze dzieci będą chciały spędzić tam cały dzień. 
  • W Miniatur Wunderland mieści się restauracja, jest również wydzielone miejsce do zjedzenia własnego posiłku.Komentarze

Copyright © Family Adventures