Najpiękniejszy krajobraz Morza Północnego - plaża w Blavand

Być na Półwyspie Jutlandzkim i nie spojrzeć na otaczające go od zachodu Morze Północne, to chyba trochę tak, jakby być w Rzymie i nie widzieć Koloseum. W poszukiwaniu najpiękniejszych widoków dotarliśmy do Blavand, miejsca, które wielu Duńczyków uważa za szczególnie malownicze. 

Blavand mieści się na położonym na zachodnim wybrzeżu kontynentalnej części Danii półwyspie. Do Blavand wiedzie przez ten półwysep tylko jedna droga, początkowo pięknie prowadząca przez lasy. Drogą tą dojeżdża się do, uznawanego za ekskluzywny, kurortu nadmorskiego. W miasteczku jednak się nie zatrzymywaliśmy, jadąc dalej główną drogą w kierunku plaży. W zasadzie trudno się zgubić - droga prowadzi wśród księżycowego krajobrazu - porośniętych trzciną pagórków wydm, jedziemy nią do samego jej końca.

W nasze wpisy wkładamy dużo pracy, aby były one jak najbardziej praktyczne i użyteczne innym aktywnym rodzinom. Na naszym blogu znajdziecie mnóstwo wpisów - bezpłatnych kompleksowych przewodników po najciekawszych miejscach i atrakcjach w kolejnych regionach Polski i innych krajach, a wszystko pod kątem odkrywania tych miejsc z dziećmi. 
Jeśli ten wpis jest dla Was przydatny, jeśli pomogliśmy Wam w organizacji rodzinnej wyprawy, prosimy, odwzajemnijcie się polubieniem nas na fb, tu: link. Was to kliknięcie lajka nic nie kosztuje, za to my dzięki temu widzimy, że nasza pomoc innym w organizacji fajnego rodzinnego czasu ma sens!

Tam czekają na samochody spore parkingi, a dalej, sami spójrzcie jak jest pięknie:

Komentarze

Copyright © Family Adventures