Muzeum Broni Pancernej i Muzeum Uzbrojenia w Poznaniu

Dla wszystkich tych młodych turystów, którzy nie przejdą obojętnie obok zabytkowego czołgu, wrzucamy ten oto wpis o dwóch naprawdę dobrych muzeach z militariami w Poznaniu. 

I. Muzeum Broni Pancernej


Stosunkowo nowe muzeum, będące filią mieszczącego się w stolicy Muzeum Wojska Polskiego, o którym pisaliśmy już na blogu - link

O ile jednak w pobliżu eksponatów w Warszawie, w szczególności w oddziale Muzeum Polskiej Techniki Wojskowej na warszawskiej Sadybie, aż strach oddychać, aby od podmuchu przerdzewiałe czołgi i samoloty się nie rozpadły, o tyle te w poznańskim Muzeum Broni Pancernej to klasa! Świetnie odrestaurowane, ładnie wyeksponowane, dobrze opisane i uzupełnione multimediami stanowią naprawdę warte zobaczenia miejsce, w którym dzieci sporo mogą się nauczyć i dowiedzieć.

Co bardzo nam się podobało, informacje na tabliczkach eksponują ciekawostki i charakterystyczne fakty dotyczące eksponatów, nie zalewając potokiem technicznych danych, z których dla laika nic nie wynika. 

Gratką może być zajrzenie do wnętrza czołgu Rudy - a dokładniej jednego z czołgów, który grał w serialu "Czterej pancerni i pies". 

Eksponaty mieszczą się we wnętrzach czterech pawilonów, widać również, że nowe eksponaty są przygotowywane i będą kolejno wystawiane na placyk pod dachem pomiędzy pawilonami.

Garść informacji praktycznych:


  • Adres muzeum to al. 3 Pułku Lotniczego, Poznań
  • Muzeum mieści się poza centrum Poznania, w pobliżu lotniska
  • Na terenie muzeum mieści się obszerny, bezpłatny parking.
  • Muzeum otwarte jest codziennie oprócz poniedziałków, aktualne godziny otwarcia sprawdzić można na jego stronie internetowej: link.
  • Zwiedzanie muzeum zajęło nam ok. godziny.
W nasze wpisy wkładamy dużo pracy, aby były one jak najbardziej praktyczne i użyteczne innym aktywnym rodzinom. Na naszym blogu znajdziecie mnóstwo wpisów - bezpłatnych kompleksowych przewodników po najciekawszych miejscach i atrakcjach w kolejnych regionach Polski i innych krajach, a wszystko pod kątem odkrywania tych miejsc z dziećmi. 
Jeśli ten wpis jest dla Was przydatny, jeśli pomogliśmy Wam w organizacji rodzinnej wyprawy, prosimy, odwzajemnijcie się polubieniem nas na fb, tu: link. Was to kliknięcie lajka nic nie kosztuje, za to my dzięki temu widzimy, że nasza pomoc innym w organizacji fajnego rodzinnego czasu ma sens!


II. Muzeum Uzbrojenia


Muzeum Uzbrojenia mieści się niedaleko Starówki Poznańskiej - w parku Cytadela. 

Muzeum to składa się z ekspozycji plenerowej oraz ekspozycji w budynku, której jednak nie mogliśmy oglądać ze względu na to, że zamknięta jest ze względów bezpieczeństwa podczas epidemii covid. 

Na ekspozycji plenerowej nie brakuje najróżniejszych pojazdów, wyrzutni rakiet, amfibii, jest też kilka samolotów, helikopter. Nie można wchodzić do wnętrza żadnego z eksponatów na ekspozycji plenerowej. 

Garść informacji praktycznych:

  • Nie zidentyfikowaliśmy konkretnego adresu muzeum - mieści się ono w środku Parku Cytadela, dojść do niego można chociażby korzystając z tablic z mapami w parku.
  • Muzeum otwarte jest codziennie oprócz poniedziałków, aktualne godziny otwarcia zobaczyć można na stronie internetowej: link
  • Tuż obok muzeum mieści się plac zabaw oraz fajna restauracja ślicznie położona wśród zieleni - Umberto Cafe.  Komentarze

Copyright © Family Adventures