Toskania z dziećmi (cz. 3/3): Lukka, Piza i wybrzeże Liguryjskie

Z wypoczynku na campingu w Toskanii wybieraliśmy się na całodniowe wycieczki celem zwiedzania regionu. W tym wpisie prezentujemy wyprawę do północno-zachodniej części Toskanii - Lukka, Piza i wybrzeże Liguryjskie.


1. Lukka

Liczba turystów jakby mniejsza niż w wielu innych toskańskich "must see", tymczasem to piękne miasto. 

Spacer rozpoczęliśmy (zaparkowaliśmy tu - link) od przejścia się ocienionym bulwarem zaprojektowanym na szczycie murów obronnych wokół starówki.Następnie kontynuowaliśmy przez Piazza Napoleone do katedry (płatne wejście, we wnętrzu ciekawy jest krzyż Karolingów)Kościół San Michele o niesamowitej, niespotykanej fasadzieDom narodzin PucciniegoWieże Torre delle Ore i Torre GuinigiOwalny Piazza dell AnfiteatroBardzo ciekawa, zbudowana na bazie starożytnego forum, Basilica di San Frediano, również z piękną fasadą.


2. Piza

Kompleks, w ramach którego jest krzywa wieża, baptysterium i katedra znajduje się poza centrum miasta Piza. Wejście na teren kompleksu jest bezpłatne, również bezpłatny jest wstęp do katedry (trzeba jedynie pobrać bilety w centrum informacji turystycznej).

Aby wejść na krzywą wieżę, bilety najlepiej zarezerwować wcześniej online, są również do kupienia w kasie na miejscu (w szczycie sezonu trzeba się liczyć z długą kolejką i późniejszymi godzinami wejść).

Wokół kompleksu jest kilka dużych parkingów. 3. Wybrzeże Liguryjskie 

Piza znajduje się blisko wybrzeża, więc szkoda byłoby nie skorzystać. Podjechaliśmy do urokliwego kurortu Tirrenia. Plaże są tu szerokie i piaszczyste, ale warto pamiętać, że większość z nich jest prywatna i tym samym płatna.Komentarze

Copyright © Family Adventures