Toskania z dziećmi (cz. 1/3): Florencja

Pobyt z dziećmi w Toskanii zaplanowaliśmy jako połączenie zwiedzania z odpoczynkiem. Dlatego też jako bazę wypadową wybraliśmy camping Norcenni Girasole - ze świetnym kompleksem basenów, a jednocześnie dobrze położony w okolicach Florencji. 

Z wspomnianego campingu organizowane są kursy autobusu do Florencji, tańszym rozwiązaniem jest jednak podjechanie własnym samochodem z campingu do oddalonego od niego kilka minut miasteczka Figline Valdarno, w którym przy stacji kolejowej jest ogromny bezpłatny parking. Stąd zaś jeżdżą regularnie pociągi do centrum Florencji (do głównej stacji Firenze Santa Maria Novella)

Florencja to miasto pochodzące jeszcze z czasów Juliusza Cezara, który założył tu kolonię o tej nazwie, przeznaczoną dla byłych żołnierzy. Swoją świetność zawdzięcza przede wszystkim rodowi Medyceuszy, którzy doprowadzili w XV-XVI w. do rozkwitu handlu i kultury. Tworzyli tu najwięksi - m.in. Michał Anioł i Leonardo Da Vinci.

Florencja to miasto, którego tak naprawdę nie sposób zwiedzić w jeden dzień. Z uwagi jednak przede wszystkim na potężny upał (40 stopni w cieniu to nie jest najlepsza temperatura na zwiedzanie miast), zaplanowaliśmy na Florencję właśnie jeden dzień. Dlatego też świadomie nie wpletliśmy w plan zwiedzania słynnych muzeów: Galeria dell'Accademia i Galleria Uffizi, uznając, że na ten moment fajnie będzie po prostu zwiedzić miasto. 

Oto trasa spaceru, pozwalająca jak najefektywniej odwiedzić najważniejsze punkty miasta

bazylika Santa Maria Novella i nieopodal bazylika di San Lorenzo

- katedra (Duomo) z przepiękną gotycką fasadą i kopułą (na którą można się wspinać). Obok katedry jest słynna dzwonnica Giotta, na którą również można wchodzić i skąd rozpościera się niesamowity widok na katedrę z góry.
- Słynne place: Piazza della Repubblica i Piazza della Signoria, z widokiem na Palazzo Vecchio- Most Ponte Vecchio Taras widokowy Piazzale Michelangelo, skąd rozpościera się piękna panorama Florencji, do którego można dojść przechodząc przez ogród różany.
- kościółek San Miniato al Monte i zabytki znajdujące się na wzgórzu powyżej placu Piazzale Michelangelobazylika di Santa Croce, w której m.in. znajdują się groby słynnych postaci jak Machiavelli, Dante, Michał AniołKomentarze

Copyright © Family Adventures