Bayern Park - bawarski park rozrywki

Na blogu jest już sporo wpisów z różnych niemieckich parków rozrywki, staramy się bowiem wpleść taką atrakcję w nasz dłuższy letni rodzinny wyjazd, a w Niemczech tego rodzaju parków nie brakuje. Położony w Bawarii Bayern Park spełnił nasze oczekiwania i zapewnił dzień pełen radości dla całej rodziny.

Co możecie znaleźć w Bayern Parku? W zasadzie jest tu wszystko z rodzaju "znane i lubiane" w parkach rozrywki:

- różne rollercoaster'y, 

- wyjątkowo wysoka wieża swobodnego spadania (ale i spokojniejsze, niższe wieże)

- pontony na rwącej rzece

- ostry zjazd w wodę łódkami

- różne karuzele

- letni tor saneczkowy

- rozmaite zjeżdżalnie (na pontonach, matach, etc.)

- zabawa w rodzinne zawody w wirtualne strzelanie z marchewek

i wiele, wiele innych. 

Wszystkie atrakcje na terenie parku są w cenie biletu wstępu. Bilety warto kupić wcześniej online (są troszkę tańsze niż te w kasie na miejscu).

Większość atrakcji dostępna jest dla dzieci o wzroście 100/120 cm (młodszy syn, któremu brakowało kilku centymetrów do 140cm, nie mógł skorzystać z dwóch atrakcji, reszta była dla niego dostępna). 

W parku nie zapomniano też o maluszkach, dla nich również przygotowane są różne spokojniejsze atrakcje. 

Jeśli chodzi o rollercoastery, to jest jeden dla wielbicieli jeżdżenia głową w dół, a dwa pozostałe są szybkie, ale bez wywijania pętli. Jest dodatkowo jeden rollercoaster powolny, dla młodszych dzieci.

Bayern Park nie jest bardzo rozległy, atrakcje są w nim dość mocno upakowane, ale w sumie i tak zrobiliśmy ok. 10km chodząc między nimi. Jego zaletą jest bujna roślinność. 

I jeszcze jedną zaletą Bayern Park było cudne mieszkanko (Apartament Rosi w Reisbach), które znaleźliśmy sobie na zakwaterowanie w niedalekiej okolicy parku - rzadko spotyka się aż tak zadbane, wyposażone lokum z hojnym śniadaniem!


Komentarze

Copyright © Family Adventures