Wydarzenia kulturalno-edukacyjne dla dzieci online z Warszawy 27-28 marca

 


SOBOTA (27 marca)


1. Warsztaty online "Robimy wielkanocne pisanki" organizowane przez Muzeum Etnograficzne - godz. 15

"Kolorowe pisanki to symbol Świąt Wielkanocnych. Od wieków goszczą na naszych stołach. Ich zdobienie rozpoczynano zwykle w tygodniu przedświątecznym. Jednym z wielu zwyczajów z nimi związanych było obdarowywanie pisankami dzieci, chrześniaków, krewnych. W związku z tym robiono ich dużo, nawet po kilkadziesiąt w każdym domu. Na naszych warsztatach, poznamy różne techniki zdobienia jajek i zrobimy  pisanki, które ozdobią stoły, koszyczki i będą mogły stać się wielkanocnymi prezentami."

Koszt: 30 zł. Dedykowane dzieciom w wieku 6-12 lat. Więcej informacji i zapisy: link

2. Warsztaty online "Zabytki w Wielkim Mieście" organizowane przez Muzeum Warszawy - godz. 12

"Co dzieje się ze starymi budynkami w wielkim mieście? Obserwujecie swoją dzielnicę i zauważacie, że stara fabryka jest przebudowywana, między blokami stoi świeżo wyremontowany zabytkowy pałacyk, a w drodze do szkoły mijacie potężną kamienicę zamkniętą na zawsze?  Losy starych budynków w wielkim mieście mogą zaskakiwać. Być może patrząc na nie zastanawiacie się, czy to jest zabytek? Czy zaraz zniknie? Czy ktoś go chroni? Zrealizujemy serię ćwiczeń, które pomogą nam nabrać orientacji na mapie warszawskich zabytków. Wybierzemy się na wirtualne wycieczki, porozmawiamy o losach fascynujących gmachów tj. rotundy z dawnych terenów Gazowni Warszawskiej, czy obiektów, np. zrujnowanych kamienic."

Koszt: 10 zł. Warsztaty dedykowane dzieciom w wieku 8-14 lat. Więcej informacji: link

3. Warsztaty online "Studium postaci" z cyklu "Mały szkicownik" organizowane przez Łazienki Królewskie - godz. 11

"Inspiracją do warsztatów będzie XVIII-wieczna pracownia rysunku, w której jedynymi postaciami wartymi odwzorowania były rzeźby antyczne. Na przykładzie posągów Flory Farnese i Ceres Mattei przyjrzymy się bliżej układowi ich ciał, powłóczystym szatom, twarzom, fryzurom i atrybutom. Studia postaci wykonamy, wykorzystując różne techniki rysunkowe, takie jak rysunek węglem, sangwiną czy pastelami. Nauczymy się też, jak wybierać podłoża o różnej fakturze i kolorze, aby charakter szkicu był bardziej linearny lub malarski."

Koszt: 100 zł za cykl 4 warsztatów. Warsztaty dedykowane dzieciom w wieku 10-12 lat. Więcej informacji: link

4. Warsztaty online "W poszukiwaniu wiosny" z cyklu "Poranek odkrywców" organizowane przez Centrum Nauki Kopernik - godz. 10.30

"Czy widzieliście już w okolicy jakieś oznaki wiosny? Wybierzcie się wspólnie z nami na jej poszukiwania! Przygotujcie: skorupki jajek, watę, rzeżuchę"

Koszt: bezpłatne. Warsztaty dedykowane dzieciom w wieku przedszkolnym i w klasach 1-3. Więcej informacji i dostęp: link

5. Warsztaty online "Guzik i Fastryga Wielkanocnie"  oragnizowane przez Muzeum Powstania Warszawskiego  - godz. 11 (dzieci 8-11 lat) i godz. 14 (dzieci 11-14 lat)

"Wielkanoc to czas rodzinnych spotkań przy stole. To będą kolejne święta, które będziemy obchodzić wyjątkowo. Z tej okazji zapraszamy dzieci na wyjątkowe warsztaty krawieckie online. Podczas zajęć porozmawiamy o pisankach, palmach i innych zwyczajach wielkanocnych. Dowiemy się, jak dekorowane były okupacyjne stoły, i wykonamy ozdobę własnoręcznie."

Koszt: bezpłatne. Dedykowane dzieciom w dwóch grupach wiekowych: 8-11 lat i 11-14 lat. Więcej informacji i dostęp: link


NIEDZIELA (28 marca)


6. Warsztaty online „Sztuka śmiechu” organizowane przez Galerię Sztuki Zachęta – godz. 16

„Wszyscy lubimy się śmiać i mieć powody do radości. Podczas warsztatów zastanowimy się, jak żarty zmieniają patrzenie na świat, jakie są sposoby wywołania śmiechu i czy artystom wolno żartować. Stworzymy skrytkę z tym, co nas śmieszy i bawi. Kto wie, może powstaną najlepsze pomysły tegorocznego prima aprilis? Sprawdzimy, czy od robienia psikusów mogą rosnąć nosy i co o tym sądzi Charlie Chaplin. ”

Koszt: bezpłatne. Warsztaty dedykowane są dzieciom w wieku 7-9 lat. Więcej informacji i formularz zgłoszeniowy: link

7. Warsztaty online „Science fiction” organizowane przez Galerię Sztuki Zachęta – godz. 16

„Najbardziej znaną pracą Joanny Rajkowskiej jest palma na Rondzie gen. de Gaulle’a w Warszawie  Teraz artystka stworzyła w Zachęcie podziemny świat, gdzie możemy wejść pod korzenie drzew. To miejsce, nazwane przez artystkę Rhizopolis, ma być scenerią do filmu science fiction. Na warsztatach zapoznamy się z instalacją Joanny Rajkowskiej i zobaczymy inne jej dzieła. A potem… stworzymy własny film s.f.!”

Koszt: bezpłatne. Warsztaty dedykowane są dzieciom w wieku 5-7 lat. Więcej informacji i formularz zgłoszeniowy: link

8. Warsztaty online "Być jak Ida Kamińska" organizowane przez Muzeum Polin - godz. 11

"W zawodzie aktora nie ma żadnych ograniczeń wiekowych, bo potrzebni są zarówno aktorzy odgrywający role dziecięce, jak i ci, którzy wcielą się w ich rodziców. Dlatego zapraszamy wszystkich - dużych i małych do spróbowania swoich sił w tym fachu. Czy to jest trudne? O życiu aktora dowiemy się od jednej z najsłynniejszych aktorek z dawnych lat. Poznamy losy nominowanej do Oskara Idy Kamińskiej - blaski i cienie jej życia w świetle reflektorów. W czasie warsztatów sami spróbujemy swoich sił, wcielając się w różne role. Będziemy pracować nad wyobraźnią i technikami aktorskimi pod czujnym okiem aktorki – trenerki."

Koszt: bezpłatne. Więcej informacji: link

9. Warsztaty online "Żaby, ropuchy, traszki i salamandry, czyli dlaczego warto polubić płazy" z cyklu "Wiosenne spotkania rodzinne" organizowane przez Łazienki Królewskie - godz. 16

"Płazy nie należą do zwierząt, które chciałoby się przytulić, pogłaskać czy otoczyć opieką. Uważane są za oślizgłe i brzydkie. Wystarczy przypomnieć bajkę o księciu zamienionym w żabę, której postać miała zniechęcić księżniczkę do pocałunku. Poznając jednak płazy bliżej, można dostrzec ich piękno i zachwycić się przemyślnością natury, która wyposażyła je w niezwykłe przystosowania do życia. Nasze spotkanie będzie podróżą po świecie płazów, podczas której opowiemy o tym, dlaczego samce żaby moczarowej wiosną robią się niebieskie, a niektóre płazy co rok desperacko próbują przedostać się przez ruchliwe ulice, narażając się na śmierć pod kołami aut. Dzieci przekonają się też, jak ważne są te zwierzęta dla ekosystemu i jak możemy im pomóc przetrwać."

Koszt: 6 zł/ dziecko. Więcej informacji: link 

10. Warsztaty online "Ssaki, ptaki, teatralne draki – część RYTM" organizowane przez Teatr Guliwer - godz. 11 i 13

"RYTM jest pierwszą częścią z cyklu „Ssaki, ptaki, teatralne draki”- interaktywnych warsztatów online z elementami teatru lalek. Podczas warsztatów przenosimy się z uczestnikami za pomocą platformy zoom do świata przyrody, by z teatralnym zacięciem badać zachowania dzikich zwierząt. "

Koszt: 20 zł. Więcej informacji: link


SOBOTA I NIEDZIELA (27 i 28 marca)


11. Wydarzenia online związane ze Świętem Tulipana, organizowane przez Muzeum Pałacu w Wilanowie

Święto Tulipana organizowane jest przez Muzeum Pałacu w Wilanowie od 20 do 28 marca, w ramach niego odbywają się różne wydarzenia online, w tym warsztaty rodzinne, więcej informacji: link

12. Spektakle online Teatru Małego Widza

Na platformie VOD Teatru Małego Widza dostępne są spektakle online:

· Ulotne
· Ahoj
· Światy Równoległe
· Cztery Pory Roku
· Rozplatanie Tęczy
· Warzywa są z kosmosu
· W morzu lemoniady

Dostęp: link

13. Spektakle online Teatru Guliwer


Na platformie VOD Teatru Guliwer dostępne są spektakle online:
· Ale Kino
· Przyjaciel Automateusza

Dostęp: link

14. Spektakl online "Niebowoda" Teatru Niewielkiego - sobota godz. 10.30, niedziela godz. 16


"Zapraszamy na premierę online spektaklu "Niebowoda”!  To opowieść bez słów o „niebie” i „wodzie”; czyli o ptakach, chmurach, wietrze i dmuchawcach, o deszczu, rybkach i żabkach, kałużach i morskich falach… To koncert z elementami ruchu i tańca, inspirująca pożywka dla wyobraźni i czas na zanurzenie się w strumieniu kojących wrażeń płynących ze sceny.
Spektakl ilustruje piękna, grana na żywo muzyka utalentowanej."

Więcej informacji i bilety: link

Komentarze

Copyright © Family Adventures