Pomysły na rodzinne spacery Warszawa i okolice (cz. 4): Gdzie zwierzęta zimują, czyli wyprawa do zoo późną jesienią lub zimą

Zoo bez tłumów? Bez przepychania się między innymi zwiedzającymi do wybiegów, aby móc lepiej przyjrzeć się zwierzętom? Jeśli chcecie poznać takie właśnie oblicze ogrodu zoologicznego, wybierzcie się tam późną jesienią lub zimą!

Do warszawskiego zoo już od kilku lat chodzimy tylko w okresie późnojesiennym lub zimowym. Warszawski ogród zoologiczny, nie czarujmy się, nie należy do największych w Polsce. Dlatego też gdy tylko robi się ciepło i przychodzi tu więcej zwiedzających, odczuwalny jest dokuczliwy tłok. Nawet w środku tygodnia, jeśli ktoś może sobie na to pozwolić, a co dopiero w weekendy?! Pamiętamy taką właśnie wizytę, gdy mama wybrała się z dość małymi jeszcze wtedy chłopcami w jakiś majowy czy czerwcowy weekend i zajmowała się głównie pilnowaniem, aby się nie zgubili w tłoku.

Kilka lat temu wybraliśmy się do zoo zimą, aby wspólnie odkrywać jak zwierzęta zachowują się, gdy jest zimno - którym to nie przeszkadza, a które wolą skrywać się w swoich domkach? Jak zmieniają się ich futra, czy są bardziej aktywne, czy może przeciwnie? I ta wizyta sprawiła, że uwielbiamy zoo zimną porą. Zwierzęta, o wiele spokojniejsze dzięki temu, że wokół nie kręci się zbyt wielu ludzi, są w większości na swoich wybiegach i zajmują się swoimi sprawami, a my mamy możliwość przyglądać się im tyle, ile tylko chcemy. Nikt nas nie pospiesza, nie przepycha się, itp.

Garść informacji praktycznych:

  • Warszawskie zoo mieści się pod adresem: ul. Ratuszowa 1/3
  • Do zoo prowadzą 2 wejścia: za główną bramę uznać chyba trzeba tą od ul. Ratuszowej, druga jest dokładnie na przeciwległym końcu zoo - od strony Mostu Gdańskiego. Brama od strony mostu Gdańskiego nie zawsze jest czynna - np. w okresie zimnym jedynie w weekendy
  • Parkowanie przy zoo jest zmorą, bo zoo praktycznie nie ma swojego parkingu, oprócz kilkunastu może miejsc postojowych przy bramie od strony Mostu Gdańskiego oraz równie niewielkiego skrawka przezaczonego na parkowanie naprzeciwko bramy głównej od strony Ratuszowej. Próbować można szukać miejsc wzdłuż płotu zoo na ul. Ratuszowej, a w weekendy wolno parkować wzdłuż zoo na ul. Wybrzeże Helskiego (chociaż teraz akurat nie, bo trwa remont).
  • Bilety do zoo kupić można wcześniej online (link), a także w kasie biletowej (kasy mieszczą się przy obydwu bramach wejściowych) oraz w biletomatach. Warto wziąć ze sobą, jeśli macie, Kartę Warszawiaka i Kartę Młodego Warszawiaka, bo są na nie zniżki. Cennik biletów znajdziecie tu: link. Zauważcie, że wybierając się do zoo zimową porą sporo zaoszczędzacie - bilety od października do marca są o wiele tańsze niż w pozostałych miesiącach. 
  • Godziny otwarcia wyraźnie różnią się w zależności od miesiąca, tu znajdziecie aktualny harmonogram: link. Co ważne, zoo otwarte jest codziennie, nawet w święta. 
Komentarze

Copyright © Family Adventures