Muzeum Zabawek w Kielcach

Muzeum Zabawek to miejsce ciekawe tak samo dla dzieci, jak i rodziców czy dziadków. Dzieciaki dowiedzą się, czym bawiły się dzieci niegdyś, a starsi z sentymentem odkryją tam zabawki z czasów swojego dzieciństwa. 

Położenie Muzeum Zabawek w Kielcach ma szczególny sens. To tu w latach 70. XX wieku powstał Krajowy Związek Spółdzielni Zabawkarskich, który zrzeszał zdecydowaną większość producentów zabawek w Polsce w tamtych czasach. Nic więc dziwnego, że właśnie w tym mieście powstało pod koniec lat 70. takie muzeum.

Podróżując po Polsce możecie muzea zabawek spotkać w kilku miejscach, z tego co wiemy takie kolekcje znajdują się między innymi w Krynicy Zdrój czy w Karpaczu - jeśli lubicie odwiedzać takie miejsca, wizyta w kieleckim Muzeum Zabawek z pewnością sprawi Wam frajdę, bo kolekcja jest naprawdę pokaźna. 

Muzeum Zabawek w Kielcach mieści się w świetnej lokalizacji - w centralnym punkcie miasta na pl. Wolności. Jego siedziba składa się z kilku sal, w których coś dla siebie znajdą i miłośnicy lalek, i zapaleńcy militariów. Odkryć tam można zarówno zabawki z dawnych lat, jak i nieco bardziej współczesne

Większość zabawek umieszczona jest w gablotach za szybami, ale urządzony został również kącik, w którym można pobawić się między innymi klockami

W Muzeum Zabawek byliśmy już kilka razy, raz udało nam się trafić na bardzo ciekawą wystawę towarzyszącą - ślicznych szopek krakowskich. 

Garść informacji praktycznych:


  • adres Muzeum Zabawek to pl. Wolności 2, Kielce
  • Muzeum nie ma własnego parkingu, jednak wokół pl. Wolności, jak i na otaczających go uliczkach jest sporo miejsc postojowych (parking płatny)
  • Muzeum otwarte jest codziennie, oprócz poniedziałków, w godzinach 8-16 (najbardziej aktualne godziny otwarcia zweryfikować można jeszcze na stronie Muzeum)
  • a jeśli podczas wizyty zgłodniejecie, podpowiadamy dobry adres, aby głód zasycić - tuż za ścianą Muzeum znajduje się całkiem dobra pizzeria Pieprz i Bazylia, której dodatkowym atutem jest mieszkający tam kot!
W nasze wpisy wkładamy dużo pracy, aby były one jak najbardziej praktyczne i użyteczne innym aktywnym rodzinom. Na naszym blogu znajdziecie mnóstwo wpisów - bezpłatnych kompleksowych przewodników po najciekawszych miejscach i atrakcjach w kolejnych regionach Polski i innych krajach, a wszystko pod kątem odkrywania tych miejsc z dziećmi. 
Jeśli ten wpis jest dla Was przydatny, jeśli pomogliśmy Wam w organizacji rodzinnej wyprawy, prosimy, odwzajemnijcie się polubieniem nas na fb, tu: link. Was to kliknięcie lajka nic nie kosztuje, za to my dzięki temu widzimy, że nasza pomoc innym w organizacji fajnego rodzinnego czasu ma sens!
Komentarze

Copyright © Family Adventures