Wielka Wystawa Klocków Lego 2019/2020 i 3D Trick Gallery na Stadionie Narodowym

Wystawa budowli z klocków Lego powróciła na Stadion Narodowy w Warszawie, ale w zupełnie nowej odsłonie. Jeśli więc byliście z dziećmi na poprzedniej, dwa lata temu, czekają Was kompletnie nowe konstrukcje i emocje! O samych budowlach trudno właściwie coś więcej napisać, jak tylko to, że są fantastyczne, spodobają się z pewnością i małym, i dużym. A obok druga wystawa - bardzo zabawna 3D Trick Gallery. Poniżej garść praktycznych informacji i podpowiedzi, jak uczynić wizytę tam jak najfajniejszą rodzinną przygodą.

Wystawa Klocków Lego na Stadionie Narodowym otwarta została tuż przed świętami Bożego Narodzenia i czeka na zwiedzających do 8 marca 2020 r. 

Od poniedziałku do piątku otwarta jest od godz. 10 do 21, w weekendy i święta zaś o godzinę krócej, a więc do godz. 20. 

Adaś i Julek odwiedzili wystawę dwa dni po jej otwarciu, w przedświąteczną niedzielę, gdy generalnie wielu Warszawiaków wyjechało z miasta, o czym świadczyły też i puste ulice, mieli więc wielkie szczęście oglądać wystawę, gdy było na niej naprawdę względnie pusto. Co do zasady jednak nasze doświadczenia pokazują, że dobrym pomysłem jest to, aby atrakcje, które cieszą się dużym powodzeniem i zainteresowaniem, odwiedzać w niedzielne późne popołudnie - jest szansa na relatywnie niewielu zwiedzających (tak jest np. w Centrum Nauki Kopernik). Niemniej jednak na oglądanie wystawy budowli z klocków Lego warto przeznaczyć kilka godzin (chłopcy spędzili tam 4 godziny), bo jest co robić!

Na wystawę dostaniecie się wejściem od strony Ronda Waszyngtona. Dalej wyraźne oznaczenia zaprowadzą Was do niej. 

Do Stadionu Narodowego najlepiej dojechać komunikacją miejską - do wyboru są chociażby tramwaje do Ronda Waszyngtona, tudzież metro do stacji Stadion, obok znajduje się też stacja kolejowa, do której dojeżdżają różne pociągi podmiejskie. Jeśli jednak bez samochodu ani rusz, parking znajdziecie na błoniach PGE Narodowego przy bramach 11 i 1; istnieje również możliwość zaparkowania na parkingu podziemnym Stadionu (są to wszystko opcje płatne). Pewną alternatywą jest też szukanie miejsca parkingowego na Saskiej Kępie, ale chyba łatwiej znaleźć igłę w stogu siana...

Bilety można zakupić wcześniej online. Co ważne jednak, nawet jeśli na interesującą Was godzinę nie ma już biletów online, dostępne mogą być one w kasie przy wejściu na wystawę. Pula biletów wrzucana do internetu jest chyba niewielka, bo gdy chcieliśmy kupić bilety na wystawę na wspomniane przedświąteczne niedzielne popołudnie, online nie było już żadnego dostępnego, ale okazało się, że przy kasie wystawy nie było w ogóle kolejki i bez trudu udało się kupić bilety na miejscu. 

Dokładny cennik biletów znajdziecie pod tym linkiem. Według regulaminu, bezpłatnie wchodzą dzieci do 95cm wzrostu oraz dzieci niepełnosprawne. 

Tak, ceny nie należą do niskich, jednak naszym zdaniem Wielka Wystawa Klocków Lego oferuje tak wiele, że można uznać, iż cena koreluje z otrzymywaną jakością. Makiet jest mnóstwo, poniższe nasze zdjęcia prezentują zaledwie ich niewielką część. Makiety są bardzo dopracowane, wiele z nich to olbrzymy robiące wrażenie nie tylko na najmłodszych, można wprost godzinami się im przypatrywać, odkrywając wciąż nowe szczegóły. Co więcej makiety są bardzo zróżnicowane tematycznie, zachwycą zarówno postaciami z bajek czy filmów, jak i wiernym odwzorowaniem znanych budowli z całego świata. Całość uzupełnia bardzo duża sala, na której znajdują się liczne stanowiska do samodzielnego budowania z klocków Lego. Ot, taka namiastka Legolandu w Warszawie!

Obok wystawy budowli z klocków Lego znajduje się jeszcze jedna wystawa - 3D Trick Gallery. Co to jest 3D Trick Gallery? Spójrzcie na nasze zdjęcia poniżej, które częściowo ją prezentują. Otóż jest to rodzaj ekspozycji trójwymiarowych obrazów, przy których, odpowiednio się ustawiając, można uzyskać zabawne scenki. Podobną ideę oferuje m.in. Muzeum Świat Iluzji w Warszawie. Adasiowi i Julkowi bardzo podobało się również na 3D Trick Gallery, dobrze się rodzinnie bawiliśmy. Na wystawę wchodźcie z dobrze naładowanymi telefonami lub aparatami fotograficznymi, bo z pewnością będziecie chcieli zrobić tam zabawne fotki. 

Jeśli decydujecie się odwiedzić obydwie wystawy jednego dnia, dobrą opcją jest zakup biletu combo, dzięki której druga wystawa jest o 50% tańsza. To i pozostałe, poniższe zdjęcia - 3D Trick GalleryKomentarze

Copyright © Family Adventures