Kanada z dzieckiem (cz. 2): Toronto

Na wielkiej przestrzeni mapy Kanady odległość między Toronto i Ottawą wydaje się malutka i faktycznie, jak na warunki tak ogromnego kraju, można powiedzieć, że te dwa miasta są położone od siebie niedaleko. Podróż jednak zajmuje kilka godzin. Adaś z tatą wybrali pociąg, można się też pokonać ten dystans w podobnym czasie Greyhound'em (komunikacją autobusową).

Jak obiecaliśmy w poście o Ottawie, przedstawiamy Wam możliwie najpełniejszą listę miejsc i atrakcji godnych zobaczenia dla rodzin z dziećmi - poniżej: Toronto.

W nasze wpisy wkładamy dużo pracy, aby były one jak najbardziej praktyczne i użyteczne innym aktywnym rodzinom. Na naszym blogu znajdziecie mnóstwo wpisów - bezpłatnych kompleksowych przewodników po najciekawszych miejscach i atrakcjach w kolejnych regionach Polski i innych krajach, a wszystko pod kątem odkrywania tych miejsc z dziećmi. 
Jeśli ten wpis jest dla Was przydatny, jeśli pomogliśmy Wam w organizacji rodzinnej wyprawy, prosimy, odwzajemnijcie się polubieniem nas na fb, tu: link. Was to kliknięcie lajka nic nie kosztuje, za to my dzięki temu widzimy, że nasza pomoc innym w organizacji fajnego rodzinnego czasu ma sens!

1. CN Tower


Wysoka na ponad 533 metry wieża góruje nawet nad drapaczami chmur w Toronto, będąc znakomitym punktem do obejrzenia panoramy miasta. Do 2007 r. była najwyższym wolnostąjącym budynkiem na świecie, aż rekord pokonała dubajska Burdż Kalifa. 

Garść informacji praktycznych:


  • wieża mieści się pod adresem 290 Bremner Blvd, Toronto
  • wieża otwarta jest dla turystów codziennie od godz. 9 do 22.30
  • bilety warto nabyć wcześniej online, aby nie stać w kolejce - możliwe jest to przez stronę internetową 
  • nie musicie martwić się o deszcz, czy wiatr - taras widokowy jest w pełni zabudowany.
2. Ontario Science Centre


Jako że Kanada jest bardzo rozwiniętym technologicznie krajem, mieliśmy nadzieję, że Ontario Science Centre, czyli centrum nauki nieco na obrzeżach centrum Toronto, zaimponuje Adasiowi bogactwem eksponatów i różnorodnością nowinek technicznych. Niestety, stwierdził, że woli warszawskie Centrum Nauki Kopernik, a centrum nauki w Toronto jest "przestarzałe". No cóż, z ekspertem w dziedzinie centrów nauki trudno dyskutować, niemniej chyba nie możemy polecić.
Tak czy inaczej, Ontario Science Centre mieści się pod adresem 770 Don Mills Rd, North York, a jego aktualne godziny otwarcia i ceny biletów znajdziecie na stronie internetowej.

3. Ripley's Aquarium


To miejsce, które bardzo się Adasiowi spodobało. Nowoczesne, piękne oceanarium z mnóstwem gatunków ryb i wodnych stworzeń. A płaszczki można nawet pogłaskać!

Garść informacji praktycznych:

  • Ripley's Aquarium mieści się pod adresem: 288 Bremner Blvd, Toronto
  • atrakcja ta znajduje się bardzo blisko CN Tower i warto rozważyć zakup biletu combo, łącznego dla tych dwóch atrakcji, bo jest to rozwiązanie opłacalne
  • bilety można kupić wcześniej przez stronę internetową Ripley's Aquarium - link


4. Roundhouse Park

Spacerując po Toronto w okolicach CN Towers natraficie na Roundhouse Park - bezpłatną plenerową wystawę starych pociągów. Nie można co prawda wchodzić do ich wnętrz, ale sam spacer pomiędzy dawnymi lokomotywami z pewnością sprawi radość niejednemu młodemu turyście. Oficjalny adres to 255 Bremner Blvd.

5. Toronto Police Museum


Kolejna atrakcja, którą Adaś może z czystym sumieniem polecić każdemu młodemu turyście. Zwiedzanie tego muzeum policji jest bezpłatne, jest to w sumie niewielka placówka, mieszcząca się praktycznie przy czynnym posterunku policji (dzięki czemu Adaś z przyjemnością zrobił sobie zdjęcie z panem policjantem). A oprócz najprawdziwszego w świecie kanadyjskiego policjanta chętnego do wspólnych zdjęć, na turystów czeka też możliwość wsiadania do radiowozu, na policyjny motor i wiele innych tego rodzaju atrakcji.

Istotne jest to, że muzeum można zwiedzać wyłącznie po wcześniejszym napisaniu maila na adres museum@torontopolice.on.ca i uzyskaniu zgody w formie mailowej.

6. Hockey Hall of Fame


Hokej to narodowy sport Kanady, nic dziwnego, że topową atrakcją Toronto, zdaniem Kanadyjczyków, jest Hockey Hall of Fame. Nie wplataliśmy tego miejsca w plan zwiedzania Toronto przez Adasia, bo nie jest mu to sport dobrze znany, niemniej jeśli macie w domu młodego fana hokeja, lub chcecie zapoznać się lepiej z tym sportem, zajrzyjcie na stronę internetową po więcej informacji o Hockey Hall of Fame. Komentarze

Copyright © Family Adventures