Alpy austriackie (Salzburgerland) z dziećmi latem (cz. 3/7): Geisterberg

Na wyjeździe z doliny Grossarl, w której mieszkaliśmy, obok miasteczka Sankt Johann im Pongau, znajduje się jedna z najciekawszych atrakcji dla dzieci w Ziemi Salzburskiej - Góra Duchów (Geisterberg). To bardzo przyjazne dzieciom duchy, których kraina jest miejscem radosnej zabawy praktycznie na cały dzień. W istocie można powiedzieć, że to bezpłatny park rozrywki dla dzieci położony na szczycie góry.

Do kolejki linowej na Geisterberg mieliśmy kilkanaście minut jazdy samochodem z naszego mieszkanka w dolinie Grossarl. 

Parking (lokalizacja: link) pod dolną stacją kolejki na Geisterberg jest bezpłatny. Kolejka jest bezpłatna (jeden wjazd i jeden zjazd) z kartą Salzburgerlandkarte. Korzystanie ze wszystkich urządzeń gigantycznego placu zabaw na górze jest bezpłatne. 

Wychodząc z wagonika na górnej stacji kolejki linowej wchodzi się od razu na szlak wiodący w górę i po chwili natrafia się już na pierwsze konstrukcje do zabawy. Niedaleko od górnej stacji kolejki znajduje się stacja ciuchci, którą można (bezpłatnie) wjechać na szczyt góry, po czym korzystać z infrastruktury zabawowej schodząc. My nie korzystaliśmy z ciuchci, po prostu powędrowaliśmy sobie w górę (nie licząc przystanków co chwilę na zabawę, sama wędrówka na szczyt zajęłaby nam pewnie ok. 30 min), potem schodziliśmy. 

Na Geisterberg czeka na dzieci coś w rodzaju wielkiego, bezpłatnego parku rozrywki. Mnóstwo tu najróżniejszych, działających na dziecięcą wyobraźnię drewnianych konstrukcji do wspinaczki, zabaw tematycznych, nie brakuje oczywiście ukochanych przez dzieci zabaw jak tyrolka czy wodne place zabaw. W niektórych częściach rozległego terenu można się bawić w rozwiązywanie zagadek (w kasie przy dolnej stacji kolejki można pobrać specjalne karty do tej zabawy). 

Pomiędzy różnymi stanowiskami do zabawy znajdują się górskie restauracje z regionalnymi potrawami. 

Jeśli planujecie zjeżdżać kolejką linową w dół, należy pilnować godziny ostatniego zjazdu. Nie należy też iść na kolejkę na "ostatnią chwilę", bo może się okazać, że jest sporo osób chętnych do zjazdu (Geisterberg jest dość popularną atrakcją w tej okolicy) i się nie załapiecie. Oczywiście alternatywą jest szlak w dół (wygodną, dostosowaną również do wózków arterią), ale to ok. 3h wędrówki, więc to należy również wkalkulować w rozkład Waszego dnia.    

Komentarze

Copyright © Family Adventures