Królewski Ogród Światła w Wilanowie - edycja 2021/2022

Jak co roku, na blogu pojawić się musi wpis o "światełkach", które można podziwiać w Warszawie. To urocza atrakcja, która wielu kojarzy się ze świętami Bożego Narodzenia, tymczasem wilanowski Królewski Ogród Światła pojawia się już w październiku i jesień to z różnych powodów dobry czas na to, aby odwiedzić Ogród.

W Królewskim Ogrodzie Światła jesteśmy co roku i już dawno przekonaliśmy się, że zwiedzanie tego miejsca ma największy sens, gdy nie ma tam tłoku. W poprzedniej edycji zdecydowaliśmy się w związku z tym na wizytę zimą wieczorem w środku tygodnia i to był dobry pomysł, jednak ma on również swoje minusy, mianowicie nie ma wtedy mappingów na fasadzie Pałacu, jak również pokazów muzycznych na terenie Dolnego Ogrodu. Tym razem wybraliśmy na wizytę niepozorny weekend końcówki października i to był strzał w dziesiątkę - było spokojnie i luźno. Niemniej, i tu znaleźć można poważny minus - otóż piękny ogród różany, w którym rozbłyskuje kilka tysięcy róż, dostępny jest dopiero od 4 grudnia.

Tegoroczna edycja Królewskiego Ogrodu Światła nie różni się w zasadzie od poprzednich. Są znane już z poprzednich lat świetlne konstrukcje - świetliste tunele, domki, "ramka do zdjęć", karuzela, ubrane w świetlne bombki drzewka, itd.

Jak już wspomnieliśmy, od piątku do niedzieli są organizowane (17.30, 18.30, 19, 19.30 i 20.30) tzw. mappingi czyli pokazy światło-dźwięk na fasadzie Pałacu. W tegorocznej edycji przed każdym pokazem jest wyświetlana wirtualna galeria malarstwa. Ponadto, regularnie odbywają się pokazy świetlno-muzyczne na Dolnym Ogrodzie

Z informacji organizacyjnych najważniejsze to:
  • bilety w biletomatach można kupować jedynie od poniedziałku do czwartku, a w pozostałe dni (piątki, soboty i niedziele), jedynie online (link do strony)!
  • bilety są sprzedawane na określone sloty czasowe (godz. 16-17, 17-18, itd.). Na wejściu są bramki skanujące elektroniczne bilety, więc po prostu próba wejścia w innym przedziale czasowym niż ten, na który ma się bilet, nie powiedzie się.
  • parkowanie w okolicach Pałacu w Wilanowie to od zawsze trudny temat. Na parkingach działają parkometry Apcoa i parkowanie jest płatne 24h/7. Przyjazd komunikacją miejską jest dobrym pomysłem. Komentarze

Copyright © Family Adventures