Pomysły na rodzinne spacery Warszawa i okolice (cz. 30): Ścieżka nad Wisłą po praskiej stronie rzeki

Niby praktycznie w centrum miasta, a tak mało znane i uczęszczane miejsce, tymczasem znakomite na rodzinne spacery. Praska strona Wisły nie jest tak uporządkowana i uregulowana jak lewobrzeżne bulwary, ale za to pozwala na spacer wśród pięknej przyrody.

Faktycznie, na bulwary po stronie Centrum miasta w zasadzie każdy wie jak trafić. Tymczasem ścieżki, która wije się nad rzeką po praskiej stronie nie widać z ulicy, schowana jest między drzewami. Nie jest też ona wybetonowana jak lewobrzeżne bulwary. To po prostu szeroka ścieżka gruntowa, która współdzielona jest przez rowerzystów i spacerowiczów.

Wzdłuż ścieżki teren jest bardzo różnorodny. Prowadzi ona miejscami wśród gęstych drzew, niekiedy wiedzie przy dość zaniedbanych przystaniach jachtowych i terenach wodociągów, czasem natrafia na plaże, z których można podziwiać widoki. Nie brakuje atrakcji dla dzieci. Na plaży niedaleko mostu Łazienkowskiego (tzw. plaża Saska Kępa) jest coś w rodzaju placyku zabaw - jest kilka huśtawek, małe konstrukcje do wspinania się. Niestety, zniknęła tzw. Plażówka Saska, która swego czasu miała też konstrukcje do zabaw dla dzieci. Za to w tym roku otworzono placyk zabaw z miejscami do piknikowania i nawet grillowania na odcinku pomiędzy Mostem Łazienkowskim a Siekierkowskim (nieopodal tzw. Małej Kaśki, tu link do Map Google z lokalizacją tego miejsca). Kolejny placyk zabaw czeka dzieci przy plaży Poniatówka, a więc pod mostem Poniatowskiego. 

Innymi słowy, można tak spacerować i spacerować. Można też oczywiście jeździć rowerami.

Jakie to są odległości? Dla przykładu - wędrowanie ścieżką od mostu Łazienkowskiego w okolice Siekierkowskiego to ok. 3km w jedną stronę. Od Łazienkowskiego do Świętokrzyskiego ok. 2km. Jak wszystko zsumować i dodać zabawę dzieci na placach zabaw oraz czas na odpoczynek np. na plażach, to wychodzi z tego pomysł na kilkugodzinny rodzinny spacer! Oczywiście wszędzie bez problemu można przejechać wózkiem.  Komentarze

Copyright © Family Adventures