Pomysły na rodzinne spacery Warszawa i okolice (cz. 15): Park Kultury w Powsinie - przedsionek Lasu Kabackiego

Położony pod Konstancinem-Jeziorną Powsin to skarbiec terenów spacerowych. Jak już pisaliśmy na blogu, jesteśmy zakochani w Ogrodzie Botanicznym PAN w Powsinie (tu wpis o nim: link), bywamy jednak również w Parku Kultury.

 


 

Tytuł wpisu określający Park Kultury w Powsinie jako "przedsionek" Lasu Kabackiego jest bardzo adekwatny do tego, jak my ten park traktujemy. Podczas dotychczasowych wizyt nie zatrzymywaliśmy się w nim na długo, bywało, że chłopcy chwilę bawili się na położonym w nim placu zabaw, po czym szliśmy dalej w kierunku większej ciszy i spokoju, właśnie w las. 

Tym razem wybraliśmy się na spacer do Parku Kultury w Powsinie na wczesnym etapie roztopów, gdy polana, po której chłopcy zwykli w przeszłości biegać, była grzęzawiskiem, leśne arterie lodowiskiem, a ścieżki wewnątrz lasu brnięciem po mokrym śniegu. Postanowiliśmy więc pozostać na terenie Parku i tam spędzić więcej czasu. Na szczęście od razu chłopcy znaleźli uczciwych rozmiarów badyle oraz adekwatną kałużę do rozgrzebywania. 

 

Park Kultury w Powsinie to miejsce szczególne dla fanów sportów - są tu boiska do różnych gier zespołowych, stoły do tenisa stołowego, siłownia plenerowa, a latem działa wyremontowany, nowoczesny kompleks basenów zewnętrznych. Jest również okazały plac zabaw, a także muszla koncertowa. Do tego bardzo tu dużo różnego rodzaju mebli ogrodowych, pozwalających na poleniuchowanie czy organizację pikniku. Zresztą to jedno z najlepiej przygotowanych w mieście miejsc do grillowania i organizacji ognisk, bo na wielkiej polanie jest wiele stanowisk wraz z wiatami piknikowymi. 


My udaliśmy się w bardziej odludną część parku, przechodząc na drugą stronę, za muszlę koncertową i poszliśmy w stronę Ogrodu Botanicznego PAN. Brama do Ogrodu Botanicznego jest otwarta jedynie w porze letniej w weekendy, ale to była najbardziej udana część spaceru, bo weszliśmy tu w teren Lasu Kabackiego, a naszą drogę przeciął jeleń!

Do Parku Kultury w Powsinie dojechać można samochodem (link do Map Google z zaznaczeniem dużego parkingu), dojeżdża tu również autobus (linia 519 ma tu końcówkę - przystanek Park Kultury - Powsin). Ponadto są aż dwa parking dla rowerów.Komentarze

Copyright © Family Adventures