Wydarzenia kulturalno-edukacyjne dla dzieci w Warszawie 28-29 listopada SOBOTA (28 listopada)


1. Warsztaty online "Papuga” – powiastka niemiecka z „Powieści moralnych dla starszych dzieci Klementyny Hoffmanowej" z cyklu "Biblioteka Małego Melomana" organizowane przez Muzeum Fryderyka Chopina - godz. 11


"Podczas jesiennych zajęć udamy się na poszukiwania jagód i borówek z pomocą krasnoludków, następnie z pełnym koszyczkiem wywołamy wilka z lasu, a na koniec dowiemy się, co ciekawego może powiedzieć nam papuga. Nasze literackie wędrówki poprowadzą polscy klasycy literatury, a rytm nada im muzyka na żywo nawiązująca do XIX-wiecznej muzyki polskiej."

Koszt: 15 zł. Warsztaty dedykowane dzieciom w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Więcej informacji: link

2. Warsztaty online "Niełatwa rola krajczego" w ramach cyklu "Warsztaty savoir-vivre'u online" organizowane przez Muzeum Pałacu w Wilanowie - godz. 12


"Co trzeba było zrobić, żeby dawniej zostać kuchmistrzem i jak dziś zostać kucharzem? Opowiemy o najlepszych światowych szkołach kulinarnych i najsławniejszych kucharzach. Zajrzymy do najstarszej polskiej książki kucharskiej i spróbujemy wspólnie zinterpretować wybrane przepisy kulinarne."

Koszt: bezpłatne. Nie wymagają rezerwacji. Zajęcia skierowane są do rodzin z dziećmi od 7. roku życia. Dostęp: link

3. Przedstawienie online "Raz, Dwa, Trzy" Teatru Niewielkiego - godz. 10.30


"“Jeden jeż jadł jabłko"… Bardzo fajnie, ale co potem zrobił z ogryzkiem? 
“Trzy tygrysy tupały tup, tup”… Ale czy tygrysy nie powinny raczej się skradać na paluszkach?
“Pięć prosiaczków potłukło się prawie”… Czy były to bardzo niegrzeczne prosiaczki, skoro się tłukły?
Te i inne zabawne i nieco absurdalne opowiastki o zwierzątkach i codziennych przedmiotach stanowią nie tylko wspaniałą pożywkę dla dziecięcej wyobraźni, ale przy okazji ułatwiają maluchom poznawanie świata cyfr. A kto już potrafi liczyć i tak będzie dobrze się bawił z czterema czaplami, które często czkały."

Przedstawienie dedykowane dzieciom w wieku 2-5 lat. Więcej informacji i bilety: link

4. Warsztaty online Mali Einsteini pt. "Świat kolorów" organizowane przez DK Zacisze - godz. 10 i 11


"Co to jest kolor? Czy kolory istnieją? Podczas warsztatów poznacie kilka ciekawostek na temat otaczającego Was świata i jego barw. Wspólnie zrobimy pudełko do zmiany kolorów i poeksperymentujemy ze światłem. Dowiecie się, jak to jest, że widzicie kolory i że każdy z Was widzi kolory inaczej."

Warsztaty dedykowane dzieciom 4-9 lat. Koszt: 100zł za karnet za miesiąc, 30 zł za pojedyncze warsztaty. Więcej informacji znajdziecie tu: link

5. Warsztaty online Uwolnij Dźwięki pt. "Świat kolorów" organizowane przez DK Zacisze - godz. 10.30


"Chcesz tworzyć muzykę, ale nie umiesz grać na żadnym instrumencie? A może już na czymś grasz i chcesz rozwinąć nowe umiejętności? Zapraszamy do udziału w warsztatach z Hubertem Pyrgiesem, podczas których nauczysz się komponowania z użyciem loopstation, czyli urządzenia do zapętlania sekwencji dźwiękowych oraz podstaw beatboxu."

Warsztaty dedykowane dzieciom 10-14 lat. Koszt: bezpłatne. Więcej informacji: link

6. Poranki filozoficzne online "Dlaczego każdy powinien być wolny?" organizowane przez Teatr Polski w Warszawie - godz. 10 (dzieci 6-8 lat), 11 (dzieci 9-11 lat), 12 (dzieci 11-15 lat)


"Krytyczne, twórcze myślenie należy rozwijać i wspierać od najmłodszych lat.
Podczas Poranków Filozoficznych w Polskim jak zawsze będziemy filozofować, dyskutować i spierać się, odnosząc się bezpośrednio do okoliczności, w których przyszło nam żyć, w tym roku szczególnie ważne będą: pandemia, doświadczenie inności, kultura masowa.
Będziemy wyrażać własne opinie i słuchać swych rozmówców w atmosferze szacunku i próby wzajemnego zrozumienia."

Koszt: 12 zł. Więcej informacji i bilety: link 

7. Warsztaty online "Warszawa na święta – warsztaty z dekoracji less waste" organizowane przez Miasto Stołeczne Warszawa - godz. 16


"Dowiecie się jak z papierowych torebek wyczarować niezwykłą gwiazdę, która w każdym wnętrzu stworzy świąteczny klimat. Wykorzystamy niepotrzebne już torebki śniadaniowe, papierowe torby na zakupy i inne opakowania, które wpadną nam w ręce."

Koszt: bezpłatne. Więcej informacji: link

SOBOTA I NIEDZIELA (28 i 29 listopada)


8. Królewski Ogród Światła - Pałac w Wilanowie (ul. Kostki Potockiego 10/16) - w weekendy od godz. 17, otwarte codziennie do 28 lutego 


"Królewski Ogród Światła przy pałacu w Wilanowie to wystawa plenerowa, w ramach której tysiące kolorowych diod ułożono w finezyjne kształty. Świetlna instalacja jest doskonałą propozycją na zimne i szare wieczory zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych!"

Szczegółowe informacje: link

9. Przedstawienie online "Ulotne" Teatru Małego Widza - sobota godz. 17.30, niedziela godz. 10


"A gdyby tak zwolnić, zatrzymać się na moment? Rozejrzeć dookoła i dostrzec to, co tak nieuchwytne, chwilowe, ULOTNE?  Podarujmy sobie TU i TERAZ. Zbudujmy wspólnie ogród, albo polanę w środku lasu. Niech to będzie piękny dom dla wszystkiego, czego nie da się dotknąć, usidlić, zatrzymać. DOM dla ULOTNEGO. Może zamieszka w nim na chwilę wiatr, albo deszcz, może odwiedzą go przelotem motyle, księżyc, albo gwiazdy... Złapmy wspólnie ulotne chwile i cieszmy się nimi. ULOTNE to niezwykle radosny spektakl, wypełniony małymi cudami, ale żeby je zobaczyć, trzeba mieć dziecięce oko, dziecięcą wrażliwość i wyobraźnię.​"

Przedstawienie dedykowane dzieciom w wieku 1-6 lat. Więcej informacji i bilety: link

10. Przedstawienie online "Ahoj" Teatru Małego Widza - sobota godz. 16, niedziela godz. 11.30


"A może wyruszymy w morze? Może zbudujemy statek, albo łódkę jakąś, postawimy żagle i popłyniemy w daleką podróż na spotkanie z nieznanym. Przez lunetę obserwować będziemy odległe lądy. Kołysać nas będą fale, czasem łagodne, a czasem ogromne i spienione, tak jakby się na kogoś gniewały. Może i wiatr będzie nam sprzyjał, kto wie... Może odkryjemy inne światy pełne zaskakujących stworzeń, może spotkamy morskie koniki, meduzy, kraby albo żaby. Może wyruszymy w morze..."

Przedstawienie dedykowane dzieciom w wieku 1-6 lat. Więcej informacji i bilety: link

NIEDZIELA (29 listopada)


11. Warsztaty online "Jasność - ciemność. Klimatyczne lampiony" w ramach cyklu "Jesienne sztuczki" organizowane przez Łazienki Królewskie - godz.  11

"Czy przedstawiciele łazienkowskiej fauny mają ciepłe schronienie na deszczowe dni? Gdzie się skryją? Sprawdzimy to razem, tworząc niezwykłą książkę w stylu pop-up."

Koszt: bezpłatne. Warsztaty dedykowane dzieciom w wieku 5-10 lat. Więcej informacji: link

12. Warsztaty online "Czas wieżowców" organizowane przez Muzeum Woli - godz. 13

"Podczas warsztatów online dowiecie się jak powstają wieżowce, poznacie sekrety ich konstrukcji i materiały, z których są budowane. Gdzie powstał pierwszy wieżowiec na świecie? Kiedy w naszym mieście pojawiły się drapacze chmur? Przyjrzyjmy się wieżowcom, które dzisiaj rosną na Woli na naszych oczach. Porozmawiajmy o ekologicznych aspektach wieżowców i ich wpływie na miasto."

Koszt: 10 zł. Warsztaty dedykowane dzieciom w wieku 8-12 lat. Więcej informacji i bilety: link

13. Spotkanie muzyczne online "Szlakiem orientalnych opowieści" organizowane przez Zamek Królewski w Warszawie - godz. 12

"Muzyczne spotkania online dla rodzin z dziećmi w wieku 3–9 lat. Każde spotkanie jest przygotowane we współpracy z różnymi wykonawcami: aktorami, podróżnikami, edukatorami."

Koszt: bezpłatne. Więcej informacji: link

14. Przedstawienie online "Tu i Tam" Teatru Niewielkiego - godz. 10.30


"Świat jest wielki i taki ciekawy! Zamieszkują go słonie, kangury i latające wiewiórki. Porastają baobaby, orchidee i muchołówki. W jego odległych zakątkach brzmią tamtamy, piszczałki albo kastaniety… I wszędzie można spotkać ludzi, a każdy z nich jest zupełnie inny, a trochę taki sam jak my.  Chcielibyście ich poznać? Zobaczyć, co i gdzie, podpatrzeć to i owo, pobyć TU i TAM? "

Przedstawienie dedykowane dzieciom w wieku 1-6 lat. Więcej informacji i bilety: link

15. Przedstawienie online "Dobranoc Jaśku" Teatru Niewielkiego - godz. 17


"Spektakl “Dobranoc, Jaśku!” odwołuje się do codziennych doświadczeń małych dzieci, związanych z bardzo ważnym dla nich rytuałem kładzenia się do snu. Dlatego budzi tak żywe emocje maluchów i angażuje w historię. A historia jest prościutka: wszyscy w domu zasypiają grzecznie, tylko mały łobuziak, Jasiek, nie chce zasnąć. Wynika z tego mnóstwo zabawnych sytuacji, które w kumulują się, aż po nieoczekiwane rozwiązanie…"

Przedstawienie dedykowane dzieciom w wieku 1-4 lat. Więcej informacji i bilety: link

16. Przedstawienie online "Ronja, córka zbójnika" Teatru Powszechnego w Warszawie - godz. 11


"Bohaterka kultowej powieści Astrid Lindgren jest „dzieckiem lasu”, żyje w symbiozie z przyrodą, jest wyczulona na potrzeby i cierpienie zwierząt, w relacjach z ludźmi kieruje się braterstwem i wrażliwością. Musi jednak odnaleźć się w świecie ludzi zarządzanym przez zbójników. Jakie przygody czekają Ronję? Czy jej uczucie do Birka przetrwa mimo konfliktu dwóch zwaśnionych rodów zbójnickich? Czy dzieci mogą wykazać się większą odwagą i otwartością niż dorośli?"

Przedstawienie dedykowane dzieciom od lat 7. Więcej informacji i bilety: link
Komentarze

Copyright © Family Adventures