Wydarzenia kulturalno-edukacyjne dla dzieci w Warszawie 21-22 listopada


SOBOTA (21 listopada)


1. Warsztaty online "Dowiedz się od siebie, kim jesteś" organizowane przez Muzeum Etnograficzne w Warszawie - godz. 11.30

"Czy filozofia jest jeszcze dziś komuś potrzebna? Czy jako nastolatek możesz użyć filozofii do rozwiązania swoich codziennych problemów w relacjach, w szkole, z rodzicami? Jakie narzędzia daje nam filozofia do radzenia sobie z codziennymi trudnościami? Na drzwiach świątyni delfickiej widniał napis „Poznaj samego siebie”. Filozofowie starożytni uważali, że jest to pierwszy krok na drodze ku mądrości… A kto z nas nie chciałby być mądry? W ramach wystawy „Eureka, czyli odkrywam!” zapraszamy nastolatków na zwiedzanie wystawy z oprowadzaniem online. Wykorzystując ekspozycję wystawową będziemy szukali odpowiedzi na to jak poznawać samego siebie i jak to poznanie może nas zbliżyć do mądrości."

Koszt: 15 zł. Warsztaty przewidziane dla młodzieży w wieku 12+. Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja. Więcej informacji: link

2. Warsztaty online "Jak zostać kuchmistrzem?" w ramach cyklu "Warsztaty savoir-vivre'u online" organizowane przez Muzeum Pałacu w Wilanowie - godz. 12


"Co trzeba było zrobić, żeby dawniej zostać kuchmistrzem i jak dziś zostać kucharzem? Opowiemy o najlepszych światowych szkołach kulinarnych i najsławniejszych kucharzach. Zajrzymy do najstarszej polskiej książki kucharskiej i spróbujemy wspólnie zinterpretować wybrane przepisy kulinarne."

Koszt: bezpłatne. Nie wymagają rezerwacji. Zajęcia skierowane są do rodzin z dziećmi od 7. roku życia. Dostęp: link

3. Warsztaty online z cyklu "Melodie dla uszka maluszka" organizowane przez Muzeum Fryderyka Chopina - godz. 11


"Warsztaty adresowane są do rodziców dzieci w wieku 0-2 lata, którzy chcieliby poszerzyć swój repertuar utworów śpiewanych dziecku. Podczas warsztatów nauczymy się melodii zaczerpniętych z muzyki polskiej XIX wieku oraz sposobów bawienia się nimi i swoim głosem. Dzięki temu można będzie cieszyć się muzyką razem z dzieckiem od jego najmłodszych lat: czy to kołysząc je do snu, czy też starając się je rozbawić w nadziei na pierwszy długo oczekiwany uśmiech."

Koszt: 15 zł. Więcej informacji: link

4. Zajęcia online "Bestiariusz Witolda Vargasa" organizowane przez Kluboksięgarnię Badet - godz. 12.30


"Zapraszamy na zajęcia online poświęcone legendom i dawnym wierzeniom, a także fantastycznym zwierzętom obecnym w słowiańskich mitach. O dobrych i złych stworzeniach opowie Witold Vargas, pisarz, muzyk, ilustrator, znawca kultury dawnych Słowian, autor m. in. „Bestiariuszka”, „Stworów baśniowych małych i dużych”, współautor „Księgi smoków polskich” oraz „Bestiariusza słowiańskiego”. Dowiemy się, które stworzenia warto zaprosić do swojego domu i jak je ugościć, ile głów mają polskie smoki, jak wygląda meluzyna i gdzie można spotkać gryfa. A podczas zajęć plastycznych wyczarujemy całkiem nowe odmiany smoków, które – jak wiadomo – łączą cechy różnych zwierząt."

Koszt: bezpłatne. Zapisy: badet@badet.pl, tel. 22 499-37-17, ograniczona liczba miejsc.

5. Warsztaty online Mali Einsteini pt. "Magia" organizowane przez DK Zacisze - godz. 10 i 11


"Czy nauka wyklucza magię? Wprowadzimy Was w świat iluzji. Każdy z Was nauczy się podczas warsztatów oszukiwać zmysły innych i stworzy dla siebie podręczny zestaw iluzjonisty."

Warsztaty dedykowane dzieciom 4-9 lat. Koszt: 100zł za karnet za miesiąc, 30 zł za pojedyncze warsztaty. Więcej informacji znajdziecie tu: link

6. Warsztaty cyrkowe "Dzień z Odskocznią" organizowane przez DK Zacisze - różne godziny


"Bezpłatne warsztaty cyrkowe dla wszystkich! To dzień pełen wrażeń, którego celem jest uświadomienie nam wszystkim, że robienie rzeczy z pozoru niemożliwych - takich jak chodzenie na szczudłach, czy żonglowanie kilkoma piłkami, jest na wyciągnięcie ręki."

Koszt: bezpłatne. Konieczność zgłoszenia się do północ 20.11. Dokładny program i więcej informacji: link


SOBOTA I NIEDZIELA (21-22 listopada)


7. Koncert online dla niemowląt i małych dzieci - MeloKoncert Online - dostępny od 9 w sobotę do 23.59 w niedzielę


"Wracamy do Waszych domów! Śpiewamy we dwie, gramy na ukulele i dzwonkach chromatycznych. 
Usłyszycie śpiewanki i rytmiczanki (oparte o teorię uczenia się muzyki Edwina Eliasa Gordona), znane i nieznane, z prostym tekstem, nasze autorskie melodyjki i wierszyki skierowane do maluszków. 
Usiądźcie wygodnie, włączcie głośniki i śpiewajcie razem z nami! Miłej muzycznej podróży! 
Artyści: Basia Habisia, Tatiana Szafraniec, Magda Olczyk. Wydarzenie będzie trwać ok. 35 minut."

Koszt: 20 zł. Dostęp: link

8. Kino Detektywów online organizowane przez Kino Dzieci - dostępne przez cały weekend

"Długi weekend wypełniony najlepszymi filmami z dreszczykiem emocji specjalnie dla dzieci. Wielki powrót ulubionych młodych tropicieli od 19 do 22 listopada.
W ramach "Kina Detektywów" grane będą" "Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Rabuś z pociągu", "Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Pierwsza tajemnica", "Operacja Człowiek w Czerni", "Opracja Mumia", "Gordon i Paddy" oraz "Superagentka". "

Koszt: 10 zł pojedynczy film, 25 zł karnet na cały weekend. Dostęp i więcej informacji: link

9. Królewski Ogród Światła - Pałac w Wilanowie (ul. Kostki Potockiego 10/16) - w weekendy od godz. 17, otwarte codziennie do 28 lutego 

"Królewski Ogród Światła przy pałacu w Wilanowie to wystawa plenerowa, w ramach której tysiące kolorowych diod ułożono w finezyjne kształty. Świetlna instalacja jest doskonałą propozycją na zimne i szare wieczory zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych!"

Szczegółowe informacje: link

10. Przedstawienia online "Tu i tam" Teatru Niewielkiego - sobota godz. 10.30, niedziela godz. 10.30 i 16


"Świat jest wielki i taki ciekawy! Zamieszkują go słonie, kangury i latające wiewiórki. Porastają baobaby, orchidee i muchołówki. W jego odległych zakątkach brzmią tamtamy, piszczałki albo kastaniety… I wszędzie można spotkać ludzi, a każdy z nich jest zupełnie inny, a trochę taki sam jak my. Chcielibyście ich poznać? Zobaczyć, co i gdzie, podpatrzeć to i owo, pobyć TU i TAM? "

Spektakl dla dzieci w wieku 1-6 lat. Bilety i dostęp: link

11. Festiwal Filmowy online "Kino w trampkach" - trwa do 27 listopada


"28 krótkometrażowych historii z całego świata dotyka wielu tematów społecznych, kulturowych, psychologicznych."

Filmy dla dzieci w różnych kategoriach wiekowych dostępne są online bezpłatnie: link


NIEDZIELA (22 listopada)


12. Warsztaty online "Muzyka i natura: Zaklinacz deszczu" organizowane przez Muzeum Etnograficzne w Warszawie - godz. 11.30


"Kij deszczowy zwany zaklinaczem deszczu to ważny instrument dla wielu społeczeństw Afryki Subsaharyjskiej na przykład w Togo. Przywoływał lub odganiał deszcz, a przy tym wydawał niezwykle magiczny dźwięk. Poznamy budowę tego ciekawego instrumentu muzycznego i wykonamy go na warsztatach."

Koszt: 15 zł. Warsztaty przewidziane dla dzieci w wieku 5-10 lat. Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja. Więcej informacji: link

13. Warsztaty online "Czerwone krzesło i brązowa rękawiczka" w ramach cyklu "Barwne bajki" organizowane przez Łazienki Królewskie - godz.  11


"Złożone z barwnych plam obrazy skrywają w sobie magiczne historie. Odkryjemy je wspólnie w malarskiej kolekcji króla Stanisława Augusta. Dotrzemy do miejsc, gdzie czerń spotyka się z bielą, róż z błękitem, a czerwień z brązem, tworząc paletę niezwykłych bajek. Każda z malarskich opowieści stanie się inspiracją do twórczych działań, podczas których - dosłownie - zanurzymy się w świat kolorów. Przekonamy się, że malować można na wiele sposobów, nie zawsze używając do tego pędzla. Czas wypełnią nam malarskie eksperymenty, zakładające chlapanie, odbijanie, mieszanie i przelewanie. Nasze działania doprowadzą do powstania nowych, zaskakujących dzieł sztuki."

Koszt: 25 zł (dziecko i opiekun). Warsztaty dedykowane dzieciom w wieku 3-6 lat. Więcej informacji i bilety: link

14. Warsztaty online "Czytanie, przyklejanie, zwierzątek odkrywanie" w ramach cyklu "Jesienne sztuczki" organizowane przez Łazienki Królewskie - godz.  11


"Czy przedstawiciele łazienkowskiej fauny mają ciepłe schronienie na deszczowe dni? Gdzie się skryją? Sprawdzimy to razem, tworząc niezwykłą książkę w stylu pop-up."

Koszt: bezpłatne. Warsztaty dedykowane dzieciom w wieku 5-10 lat. Więcej informacji: link

15. Warsztaty online "Szycie relacji" organizowane przez Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie - godz. 11


"Jak długie jesienne wieczory spędzały rodziny, które siedziały razem w domach, gdy nie było jeszcze seriali? Spotkajmy się, by wrócić do korzeni. Szycie było i jest rodzajem odpoczynku, spędzania czasu i tworzenia relacji. Podczas wirtualnego oprowadzania skupimy się na pracach – rękodziełach: szytej przez kobiety tkaninie autorstwa Pameli Bożek i makramom tworzonym przez Koło Gospodyń Wiejskich w Golubiu-Dobrzyniu. W części warsztatowej upleciemy własne makramy."

Koszt: bezpłatne. Konieczna rezerwacja poprzez formularz dostępny tu: link. Warsztaty przeznaczone dla rodzin z dziećmi w wieku 6-12 lat. 

16. Warsztaty online "Pieśni nocy. Ignacy Feliks Dobrzyński" z cyklu "Mała Akademia Muzyki Polskiej" organizowane przez Muzeum Fryderyka Chopina - godz. 11


"Zapraszamy do poznania pięciu fascynujących postaci – polskich kompozytorów tworzących swoje dzieła w latach 1795-1918, a więc w czasie, gdy doświadczenie utraty niepodległości skłoniło Polaków do uczenia się miłości do swojej ojczyzny. Polska muzyka tworzona w tym czasie to jednak nie tylko dzieła dające wyraz uczuciom patriotycznym, ale także bogata twórczość posługująca się uniwersalnym językiem muzycznym swoich czasów z najwyższą swobodą i mistrzostwem. Bohaterami zajęć będą Józef Elsner, Ignacy Feliks Dobrzyński, Maria Szymanowska, Stanisław Moniuszko i Ignacy Jan Paderewski. Kompozytorów tych poznamy poprzez krótkie filmy oraz warsztatowe działania muzyczne i plastyczne."

Koszt: 1 zł. Więcej informacji: link


Komentarze

Copyright © Family Adventures