Wydarzenia kulturalno-edukacyjne dla dzieci w Warszawie - 17-18 października


 

Z uwagi na dynamikę sytuacji związaną z wprowadzaniem ograniczeń strefy czerwonej, jaka od soboty 17 października obejmuje Warszawę, zalecamy upewnić się w ostatniej chwili czy wydarzenia, które miały się odbyć stacjonarnie, pozostają aktualne.  


 SOBOTA (17 PAŹDZIERNIKA)


1. Przedstawienie "Ulotne" w Teatrze Małego Widza (ul. Boleść 2) - godz. 10.30 i 12.30

"A gdyby tak zwolnić, zatrzymać się na moment? Rozejrzeć dookoła i dostrzec to, co tak nieuchwytne, chwilowe, ulotne? Podarujmy sobie tu i teraz. Zbudujmy wspólnie ogród, albo polanę w środku lasu. Niech to będzie piękny dom dla wszystkiego, czego nie da się dotknąć, usidlić, zatrzymać. Dom dla Ulotnego. Może zamieszka w nim na chwilę wiatr, albo deszcz, może odwiedzą go przelotem motyle, księżyc, albo gwiazdy... Złapmy wspólnie ulotne chwile i cieszmy się nimi. Ulotne to niezwykle radosny spektakl, wypełniony małymi cudami, ale żeby je zobaczyć, trzeba mieć dziecięce oko, dziecięcą wrażliwość i wyobraźnię."

Spektakl dedykowany dzieciom w wieku 1-5 lat. Bilety do nabycia na stronie internetowej teatru: link

2. Spektakl "Niebowoda koncert" w Teatrze Niewielkim (ul. Mińska 25) - godz. 10.30, 12 i 15

"NIEBOWODA-koncert to niezwykła muzyczno-plastyczna impresja - opowieść bez słów o „niebie” i „wodzie”; czyli o ptakach, chmurach, wietrze i dmuchawcach, i o deszczu, rybkach i żabkach, kałużach i morskich falach… To koncert z elementami ruchu i tańca, inspirująca pożywka dla wyobraźni i czas na zanurzenie się w strumieniu kojących wrażeń płynących ze sceny."

Spektakl dedykowany dzieciom w wieku 1-6 lat. Bilety do nabycia online: link

3. Przedstawienie "#Kopciuszek" w Teatrze Capitol (ul. Marszałkowska 115) - godz. 10 i 12.30

"Musical dla dzieci i młodzieży o nastolatkach zatopionych w świecie internetu, smartfonów i wirtualnej rzeczywistości. Współczesna interpretacja klasycznej baśni Braci Grimm pt. Kopciuszek."

Spektakl dedykowany dzieciom od lat 8. Bilety do nabycia w kasie teatru lub online: link

4. Warsztaty teatralne w dla dzieci w Teatrze Syrena (ul. Litewska 3) - godz. 9 i 14

"Program realizowany jest na trzech poziomach zaawansowania. Na pierwszy z nich „Uczymy się teatru” zapraszamy dzieci w wieku 5-7 lat. Poziom drugi „Tworzymy teatr” przeznaczony jest dla dzieci w wieku 8-10 lat oraz uczestników pierwszego poziomu z wcześniejszych edycji. Na warsztaty „Jesteśmy teatrem”, które w całości poświęcone są tworzeniu spektaklu, zapraszamy dzieci w wieku 7-12 lat."

W sobotę 17 października odbędą się warsztaty na dwóch pierwszych poziomach ("Uczymy się teatru" i "Tworzymy teatr"). Konieczna wcześniejsza rezerwacja - tel. 22 10 11 613 lub 22 10 11 616

5. Warsztaty Mali Einsteini pt. "Reakcje chemiczne" w DK Zacisze (ul. Blokowa 1) - godz. 10, 11, 12 i 13 (różne grupy wiekowe)

"To będzie spotkanie z chemią. Dowiecie się, dlaczego substancja bulgocze. Pojawi się takie śmieszne słowo „kipi”. Co to znaczy? Ucieka z naczynia. Spróbujemy dodać różne składniki, żeby spowodować zmianę koloru bulgoczącej substancji. Będzie się działo."

Warsztaty dedykowane dzieciom 4-9 lat. Koszt: 100zł za karnet na październik, 30 zł za pojedyncze warsztaty. Więcej informacji znajdziecie tu: link 

6. Warsztaty naukowe "Jak wata na patyku, czyli DNA na wykałaczce" w DK Wygoda (ul. Koniecpolska 14) - godz. 11 i 12.30

"Każdy uczestnik będzie miał możliwość samodzielnego uzyskania DNA w probówce, które wyizoluje według specjalnego protokołu z komórek wybranych roślin. Otrzymane probówki będzie można zabrać ze sobą do domu."

Koszt: bezpłatne. Ograniczona ilość miejsc oraz zapisy pod nr 22 812 06 33

7. Rodzinne warsztaty ceramiczne w DK Dorożkarnia (ul. Siekierkowska 28) - godz. 10

"Gliniane dzieła tworzyć może każdy. Nawet ten, który myśli, że nie potrafi. Niewtajemniczonym w arkana sztuki ceramicznej prowadzący – Janusz Żabowski pokazuje techniki ręcznego modelowania najprostszych form, służy radą i pomaga przy drobnych niepowodzeniach. Nie narzuca jednak tematu pracy. Mając do dyspozycji najwyższej jakości materiały – różnego rodzaju gliny i szkliwa, zaczynamy tworzyć coś jedynego w swoim rodzaju. Ale to dopiero połowa sukcesu, bo sztuka ceramiczna wymaga od nas niebywałej cierpliwości. Wykonane przedmioty muszą dobrze się wysuszyć i wstępnie wypalić (800°C). Dopiero na następnych zajęciach możemy poprawić ich urodę – barwiąc je kolorowymi szkliwami. I to nie koniec zabawy… teraz dzieło wędruje do pieca, gdzie w temperaturze 1050°C jest ostatecznie wypalone. Gotowe prace można oczywiście zabrać do domu. Będą one jawnym dowodem naszego talentu i stać się mogą świetnym prezentem dla babci, cioci, siostry…"

Koszt: 35 zł. Zapisy: link

8. Spotkanie online z Zofią Stanecką i Marianną Oklejak z okazji premiery książki „Basia i chorowanie” w ramach Wirtualnych Targów Książki - godz. 12

"Cała rodzina Basi zachorowała. A najbardziej Basia – na tyle poważnie, że Tata zdecydował, aby zawieźć ją do szpitala. Ale nie taki wilk straszny, jak go malują! Pobyt w szpitalu jest całkiem znośny – szczególnie gdy w odwiedziny przychodzi stryj Grześ, a koleżanka ze szpitalnej sali okazuje się wielbicielką tych samych gier co Basia. "

Spotkanie będzie dostępne tu: link W trakcie wydarzenia możliwe będzie zadawanie pytań w komentarzach pod streamingiem.

9. Spotkanie online z Justyną Bednarek i Danielem de Latour z okazji premiery książki „Zielone piórko Zbigniewa. Skarpetki kontratakują!” w ramach Wirtualnych Targów Książki - godz. 10

"Detektyw Pinkerton powraca! Bohater znany z „Bandy Czarnej Frotté" ma odpowiedzialną funkcję - jest futerałem na telefon małej Be. Bardzo sobie ceni tę prestiżową posadę, ale czasami dokucza mu nuda… Pewnego razu dzieje się coś niespodziewanego - znika Zbigniew, gadatliwa papuga mieszkająca w antycznej klatce w salonie. Jedynym śladem jest małe zielone piórko na podłodze. Pinkerton z zapałem rozpoczyna śledztwo. Nic się przed nim nie ukryje! Dokąd prowadzi trop?"

Spotkanie będzie dostępne tu: link


10. Interaktywne oprowadzanie online po wystawie "Poruszenie" w Muzeum Azji i Pacyfiku - godz. 10.15


"Zapraszamy dzieci wraz z opiekunami na interaktywne spotkanie online z "Poruszeniem", czyli pracami studentek i studentów Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz obiektami z naszego Muzeum, które stały się inspiracją dla młodych artystek i artystów. Zastanowimy się nad pojęciem sztuki, spróbujemy zrozumieć sposób postrzegania świata w innych kulturach i odkryć, co nas łączy. Wspólnie odwiedzimy Indonezję, Tybet, Indie oraz Chiny i zastanowimy się, czy w ogóle istnieją granice sztuki. Serdecznie zapraszamy w podróż w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie, co kryje się w sztuce!".

Zajęcia dedykowane dzieciom w wieku 6-12 lat. Koszt: bezpłatne. Oprowadzanie odbywać się będzie za pośrednictwem platformy Zoom. Zapisy odbywają się drogą mailową pod adresem edukacja@muzeumazji.pl 

11. Rodzinne zwiedzanie Muzeum Woli z edukatorką - "Wola Kolaż. Interaktywne zwiedzanie rodzinne" (ul. Srebrna 12) - godz. 11-15

"Zapraszamy rodziny na zwiedzanie wystawy z edukatorką. W trzy soboty, 17, 24, 31 października 2020, w godz. 11.00 – 15.00, mogą Państwo zarezerwować prywatne zwiedzanie w gronie swojej rodziny. Podczas spotkania zabawa w kolaż architektoniczny w stylu lat 90’, karta zadań dla spostrzegawczych, lokalny sondaż i wielkoformatowe pomoce edukacyjne z muzealnego recyclingu."

Rezerwacje: katarzyna.zukowska@muzeumwarszawy.pl 

12. Rodzinne warsztaty "Stolarka dla dzikich dzieci" w Muzeum Polin (ul. Anielewicza 6) - godz. 11

"Stolarka dla Dzikich Dzieci to autorskie warsztaty twórcze. Ważna jest dla nas myśl, że bezpośredni kontakt z kawałkiem drewna i wysiłek włożony w jego obróbkę dają radość, satysfakcję i moc! Mamy dla Was całą stertę drewna prosto z lasu! Deski, pniaczki, patyki i gałęzie, z których wspólnie budujemy. Pokazujemy, jak rozpoznawać różne gatunki drzew. Uczymy pracować przy użyciu tradycyjnych narzędzi stolarskich. Piłujemy, wiercimy, szlifujemy i wbijamy gwoździe! Stawiamy na samodzielność, doświadczanie swojej siły i naukę przez próbowanie."

Warsztaty dedykowane są dzieciom w wieku 4-10 lat. Koszt: 30 zł (bilet dla dziecka z opiekunem), do nabycia tu: link

13. Wydarzenia z okazji Nocy Księgarń - online w różnych godzinach

W programie tegorocznej Nocy Księgarń zaplanowane są liczne wydarzenia dla dzieci, między innymi:

- Zabawa w tworzenie drzewa genealogicznego
- Warsztaty "Z Detektywem Pozytywką poprzez książkę i grę planszową"
- Wirtualne spotkanie "Skarpetkowa noc księgarń" z ilustratorem Danielem de Latourem i wiele, wiele innych

Szczegółowy program dostępny tu: link

  

Przydatne zestawienie? Takie publikujemy na blogu co tydzień. Zapraszamy do polubienia nas na fb, tu: link abyście mogli być na bieżąco!


SOBOTA I NIEDZIELA (17 i 18 PAŹDZIERNIKA)


14. Przedstawienie "Przyjaciel Automateusza" w Teatrze Guliwer (ul. Różana 16) - sobota godz. 17, niedziela godz. 11

 
"Kanwę przedstawienia stanowi opowiadanie „Przyjaciel Automateusza” ze zbioru „Bajki Robotów”. Fascynująca, mądra i dowcipna historia o przyjaźni jest interaktywną przygodą, która wciąga dzieci do lemowskiego świata fantazji, świata, który pobudza wyobraźnię w niezwykle żartobliwy i metafizyczny sposób. Tragikomiczne rozmowy przyjaciół wywojują śmiech wśród widzów a oryginalna scenografia wprowadza do świata techniki, gdzie teatr przedmiotu połączony jest z praktyczną lekcją fizyki. Historia Automateusza to przede wszystkim przypowieść o tym, że szanse jak jeden na milion dość często się spełniają a wiara w niemożliwe ma sens. Po spektaklu zapraszamy na spotkanie przybliżające świat fantastyki Stanisława Lema."

Spektakl dedykowany dzieciom od lat 6. Bilety do kupienia w kasie teatru oraz online: link

 

15. Przedstawienie "Krawiec Niteczka" w Teatrze Lalka (pl. Defilad 1) - sobota godz. 17.30, niedziela godz. 12

"Akcja teatralnej adaptacji baśni Kornela Makuszyńskiego rozpięta została pomiędzy pracownię krawiecką a… niebo.  Droga, jaką odbywa tytułowy bohater pełna jest przygód i niebezpie­czeństw. W lalkowym przed­sta­wie­niu przyjaźń zostanie wysta­wiona na niejedną próbę, a serce nie raz zabije mocniej ze strachu albo z miłości."

Spektakl dedykowany dzieciom od lat 4. Bilety do nabycia w kasie teatru oraz online: link


16. Przedstawienie "Ferdynand Wspaniały" w Teatrze Polskim (ul. Karasia 2) - sobota godz. 18, niedziela godz. 17


"Ferdynand Wspaniały nie bez powodu nosi swoje nazwisko – szyje garnitury na miarę, jada w najlepszych restauracjach, sypia w eleganckich hotelach, bywa w najlepszym towarzystwie, a w wolnych chwilach zdarza mu się łapać złodziei. I nie byłoby w tym może nic wyjątkowego gdyby nie fakt, że… Ferdynand jest psem! Wspaniałym psem!"

Bilety do nabycia w kasie teatru oraz online: link

17. Przedstawienie "Dzień Dziecka" w Teatrze Rampa (ul. Kołowa 20) - sobota i niedziela godz. 16


"Zapraszamy dzieci i rodziców na wyjątkowy „Dzień Dziecka” - muzyczny spektakl napisany specjalnie dla naszego teatru przez znanego artystę kabaretowego Tomasza Jachimka, z muzyką Marcina Partyki, w reżyserii Jerzego Jana Połońskiego.  Pan Jan jest ważnym, wiecznie zajętym Dyrektorem i nie ma czasu dla swojej córki Paulinki. Ba, rozmawiając ciągle przez swoje telefony, nie zauważa nawet jej obecności. Sądzi przy tym, że dziecko nie powinno mieć o to do niego pretensji, ponieważ dzieci „to dopiero mają dobrze” - zajmują się przecież tylko zabawą i szkołą. Czy rzeczywiście tak jest?  Pewnego dnia sam się o tym przekonuje, gdy dziwnym zrządzeniem losu staje się znowu małym Jasiem, który musi iść do szkoły… Przeżywa zwykły dzień dziecka, który w niczym nie przypomina tego świątecznego Dnia Dziecka z 1-go czerwca. Paulinka, która jest świadkiem tego niecodziennego zdarzenia, ma nadzieję, że jej tata znajdzie wreszcie czas na wspólną partyjkę „Chińczyka”…"

Spektakl dedykowany dzieciom w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Bilety do nabycia online: link

18. Przedstawienie "Glonuś i Drużyna Eco-Syreny" w Teatrze Syrena (Scena w Stolarni - ul. Litewska 3) - sobota i niedziela godz. 11


"Jak segregować śmieci? Czy w lesie można rozpalić ognisko? Jak zadbać o to, żeby woda w Wiśle i innych rzekach była czysta? Co my sami możemy zrobić, by zatroszczyć się o środowisko i zyskać miano Eko-Bohatera? Na te eko-pytania oraz mnóstwo innych odpowie dzielna drużyna mapetów Eko-Syreny, czyli glon Glonuś (Albert Osik), syrena Wanda (Marta Walesiak-Łabędzka) i chłopiec o imieniu Wojtek (Marek Grabiniok). Przekonają dzieci, że ekologia to pasjonująca dziedzina wiedzy, a dbanie o środowisko jest jednocześnie wspaniałą przygodą!"

Przedstawienie dedykowane dzieciom w klasach 1-3 SP. Bilety do nabycia online: link

19. Koncert BoboSmyki na Nowym Świecie „O czym śpiewają liście?” organizowany przez Smykofonię (ul. Nowy Świat 62) - sobota i niedziela godz. 10 (grupa wiekowa 0-2 lata) i 11.15 i 12.30 (grupa wiekowa 2-5 lat)


"Jesień! Kolorowe liście pod stopami to prawdziwa symfonia szumów i szelestów. O czym one śpiewają? Na pewno wie to Pani Perkusja! A dźwięki skrzypiec i fortepianu wprowadzą Was w radosny, jesienny nastrój! Będziemy bawić się przy muzyce największych mistrzów, takich jak  Vivaldii, Czajkowski, Lutosławski. Koncerty poprowadzi śpiewająco Aneta Łukaszewicz. Z nami nie straszna Wam będzie słota!"

Koncerty w grupach wiekowych 0-2 lata oraz 2-5 lat. Bilety do nabycia: link

20. Koncert online pt. "Melokoncert online"- dostępny od soboty od godz. 9 do końca weekendu


"Zapraszamy na premierę MeloKoncertu online! Wracamy do Was po przerwie, tym razem z taneczną niespodzianką. Śpiewamy we dwie, gramy na ukulele i dzwonkach chromatycznych. MeloKoncert online to zaproszenie do wspólnej muzycznej zabawy dzieci do lat 4 z opiekunami. Usłyszycie śpiewanki i rytmiczanki (oparte o teorię uczenia się muzyki Edwina Eliasa Gordona), znane i nieznane, z prostym tekstem, nasze autorskie melodyjki i wierszyki skierowane do maluszków. Usiądźcie wygodnie, włączcie głośniki i śpiewajcie razem z nami. Miłej muzycznej podróży!"

Koszt: 25 zł, bilety dostępne: link
 

21. Przedstawienie online "Muzeum Skarbów" tworzone przez Teatr Baj - kolejne odcinki ukazują się w piątki, poprzednie dostępne na stronie teatru

 
„Muzeum skarbów to tytuł prapremierowego spektaklu przygotowanego w formie filmowej i prezentowanego najpierw w odcinkach, a na końcu w formie pełnoprawnej premiery. Głównym bohaterem spektaklu jest Andrzejek, teatralna lalka, która właśnie narodziła się w Pracowni Lalek. I jak to z takimi świeżo urodzonymi lalkami bywa, musi odnaleźć się w nieznanym, magicznym, i często zadziwiającym bajkowym świecie. Zupełnie jednak niespodziewanie Andrzejek okazuje się chłopcem, który według przepowiedni może uchronić teatralne lalki i bajki od zapomnienia pomagając stworzyć Muzeum skarbów. Żeby jednak tego dokonać musi odnaleźć serce Muzeum. I tutaj wszystko się zaczyna…"

Koszt: bezpłatne. Kolejne odcinki dostępne na stronie teatru: link
 

22. Rodzinna nadwiślańska gra miejska "Czytaj miasto" organizowana przez "Ahoj Wisło!" - dostępna stale do 31 października


"Gra polega na odnalezieniu ukrytych punktów i wykonaniu określonych zadań. W ich poszukiwaniu pomaga Karta Gry z mapą i wskazówkami o ukrytych zadaniach. W grę możecie zagrać o dowolnej porze, w wybranym przez Was czasie. Naklejki z kodami są tak umieszczone, że dostęp do nich jest nieograniczony bez względu na dzień tygodnia czy porę dnia."


Koszt: bezpłatne. Kartę gry i szczegółowe informacja znajdziecie tu: link  
 

23. "Rodzinne spotkania z historią" w Muzeum Powstania Warszawskiego - soboty i niedziele, godzina do ustalenia


"W Sali Małego Powstańca nasi najmłodsi goście poznają historię swoich rówieśników z 1944 roku, a następnie dostają listę zadań do samodzielnego wykonania na Ekspozycji. W ten sposób, w przystępnej formie, dzieci dowiadują się, w jakiej sytuacji znaleźli się młodzi ludzie podczas wojny i mają okazję zwiedzić z opiekunami najciekawsze i stosowne do ich wieku miejsca Muzeum."

Ze względu na zasady bezpieczeństwa podczas stanu epidemii na zajęcia te mogą zgłaszać się rodziny do 5 osób. Zgłoszenia przyjmowane są telefonicznie pod numerem tel. 22 539 79 39 w tygodniu poprzedzającym wizytę od poniedziałku do piątku (w godzinach 9.00-16.00). Przy zgłoszeniu trzeba podać wiek dzieci i ustalić godzinę wizyty. Spotkanie jest odpłatne w cenie biletu wejścia do Muzeum.
 

24. Królewski Ogród Światła - Pałac w Wilanowie (ul. Kostki Potockiego 10/16) - w weekendy od godz. 17, otwarte codziennie do 28 lutego


"Królewski Ogród Światła przy pałacu w Wilanowie to wystawa plenerowa, w ramach której tysiące kolorowych diod ułożono w finezyjne kształty. Świetlna instalacja jest doskonałą propozycją na zimne i szare wieczory zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych!"

Szczegółowe informacje: link 
 

25. Wystawa Makiety Kolejowej w Stacja Muzeum (ul. Towarowa 3) - w godzinach otwarcia Muzeum


"W tym roku organizatorzy przygotowali dużą, mierzącą aż 54 metry makietę kolejową z sześcioma stacjami. Moduły przedstawiają prawdziwe i fikcyjne przedstawienie kolejowej rzeczywistości. Jedną z wielu prac jakie będziemy mogli zobaczyć będą moduły o nazwie Familoki. Ulica Kopalniana przedstawiona na modułach zabierze widza w sam środek typowej zabudowy Górnego Śląska, czerwona cegła, okiennice w kolorze zależnym od przynależności zawodowej lokatora. Przydomowe chlewiki czy komórki lokatorskie, wszystko tak jak dawniej bywało."
 
Koszt: w cenie biletu do muzeum.
NIEDZIELA (18 PAŹDZIERNIKA)


26. Przedstawienie "Rozplatanie tęczy" w Teatrze Małego Widza (ul. Boleść 2) - godz. 10 i 12


„Rozplatanie tęczy to zaproszenie do zabawy z wodą i kolorami. To próba zanurzenia się w dziecięcej wyobraźni - chęć zrozumienia tego nieuchwytnego, a zarazem prawdziwego sposobu postrzegania świata, który zdaje się być zarezerwowany tylko dla najnajmłodszych. Spektakl tworzą obrazy, muzyka, rytm i gest - słowa schodzą tu na dalszy plan. „Rozplatanie tęczy” to rozmowa za pomocą zmysłów i emocji. To wzajemne słuchanie i obserwowanie. Nie chodzi tu o racjonalne rozumienie, ale raczej o doświadczanie i przeżywanie piękna, o inicjację do krainy wrażliwości, o udział w nowej rzeczywistości - takiej, która różni się od tej oglądanej na co dzień. Dzieci są współtwórcami spektaklu - obserwują przedmioty we wzajemnych relacjach, w relacji do siebie samych. Słuchają dźwięków jakimi komunikują się te przedmioty i jak opowiadają historie…"

Spektakl dedykowany dzieciom w wieku 1-4 lata. Bilety do nabycia na stronie internetowej teatru: link

27. Spektakl "Dobranoc, Jaśku" w Teatrze Niewielkim (ul. Mińska 25) - godz. 10 i 11.30

"Spektakl “Dobranoc, Jaśku!” odwołuje się do codziennych doświadczeń małych dzieci, związanych z bardzo ważnym dla nich rytuałem kładzenia się do snu. Dlatego budzi tak żywe emocje maluchów i angażuje w historię. A historia jest prościutka: wszyscy w domu zasypiają grzecznie, tylko mały łobuziak, Jasiek, nie chce zasnąć. Wynika z tego mnóstwo zabawnych sytuacji, które w kumulują się, aż po nieoczekiwane rozwiązanie… Przedstawienie ma swój specyficzny rytm - jak piosenka, w której zwrotki są na tę samą melodię, ale przecież każda jest nieco inna. To jest coś, co maluchy lubią najbardziej - powtórzenia z wariacjami! Wie o tym każdy rodzic bawiący się z pociechą w “a ku ku”, czy “nie ma - jest”. Spektakl jest pełen ciepła, pozytywnych emocji i ogólnej “przytulności”, bo jakże by mogło być inaczej, skoro główni bohaterowie to rodzina mięciutkich poduszek? A jak to się wszystko kończy?… Żeby się dowiedzieć, zamiast iść na popołudniową drzemkę, przyjdźcie do Teatru Niewielkiego!"

Spektakl dla dzieci w wieku 1-4 lata. Bilety do nabycia online: link

28. Przedstawienie "Puf!" w Teatrze Niewielkim (ul. Mińska 25) - godz. 15.30 i 17

"Co kryje tajemniczy ogród, pełen szelestów, plusków i cichutkich stuków-puków?… Puf! Puf! niezwykłe stwory wykluwają się jeden po drugim z szarych pufów i unoszą w powietrzu. Czy to ogromna fruwająca meduza, wielka stonoga, tęczowy wąż morski czy fantastyczny pół ptak - pół ryba? A może coś, czego jeszcze nie znamy i nie potrafimy nazwać?" 

Spektakl dedykowany dzieciom w wieku 1-6 lat. Bilety do nabycia online: link 

29. Poranek Familijny - Teatr Trip "Królewna Fasolka" w DK Śródmieście (ul. Smolna 9) - godz. 11

"W Krainie Grządkowej mieszka dwójka warzywnych skrzatów – Karotek i Groszka, które uwielbiają uprawiać warzywa i owoce. Pewnego dnia znajdują przed swoim domkiem małe ludzkie dziecko. W tym samym czasie okazuje się, że Czarodziej Robaczek rzucił straszliwą klątwę na krainę Grządkową i chce pożreć wszystkie uprawy. Skrzatom z pomocą przychodzi Cebulowa Wróżka oraz...dzieci zgromadzone na widowni. Czy uda im się pokonać Robaczka? Jaką rolę odegra ludzkie dziecko? I czy szpinak może być dobry? Tego wszystkiego dowiecie się z przedstawienia. Przedstawienie Teatru Trip, to interaktywny spektakl, który zachęca najmłodszą publiczność do zdrowego odżywiania oraz zawiera elementy języka angielskiego."

Koszt: 15 zł. Spektakl dedykowany dzieciom od lat 3. Bilety do nabycia online: link

30. Koncert "Klasyka dzieciom - rytmy iberoamerykańskie"  w Centrum Kultury Łowicka (ul. Łowicka 21) - godz. 11 i 12.30

"Rodzinny koncert muzyki klasycznej. Pełen żywiołowego tańca i śpiewu. Koncert będzie prowadzony w dwóch językach: hiszpańskim i polskim. Będziecie mogli bawić się, słuchać, tańczyć, grać na instrumentach, śpiewać, uczyć się hiszpańskiego, a wszystko przy cudownej, klasycznej muzyce Iberoamerykańskiej."

Koszt: 26 zł. Koncert dedykowany dzieciom w wieku 1-7 lat. Bilety do kupienia na kupbilecik.pl

31. Warsztaty "Podróżniczek w Azji" w Ośrodku Kultury Bielany (ul. Goldoniego 1) - godz. 12.30

"Niczym dawni podróżnicy wyruszymy na spotkanie z mieszkańcami kilku krajów Azji, by poznać ich życie i zwyczaje. Dowiemy się po co w Chinach powstał Wielki Mur oraz jak zjeść zupę pałeczkami, w Birmie poznamy życie dzieci w górskich wioskach oraz weźmiemy udział w ceremonii wstępowania do klasztoru (a także znajdziemy klasztor skaczących kotów!), zaś w Indonezji przekonamy się, czy małpy mogą mieć swoją świątynię i gdzie rośnie ryż. Poznamy też życie dzieci mieszkających obok świątyń Angkoru w Kambodży, zaś w Tajlandii sprawdzimy jak wygląda targ na wodzie."

Koszt: bezpłatne. Wejściówki do pobrania: link

32. Warsztaty "Podróż w przeszłość" w ramach programu Rodzinne Niedziele w Muzeum Narodowym (al. Jerozolimskie 3) - godz. 12

"Co to był kontusz? Czym były guzy przy żupanie? Czy pióro i kałamarz mogłyby zastąpić komputer? Odpowiedzi na te i na wiele innych pytań poznamy podczas muzealnej podróży w przeszłość. W Galerii Sztuki Dawnej i Galerii Wzornictwa Polskiego dowiemy się, jak kiedyś powstawały przedmioty codziennego użytku dziś już historyczne, oraz takie, których używa się nadal, choć ich kształt uległ zmianie."

Bilety online: link. Warsztaty dedykowane dzieciom w wieku 5-12 lat. 

33. Spotkanie online Martą Karwowską i Katarzyną Rygiel, autorkami książki „Klątwa Lucyny, czyli Tarapaty 2”w ramach Wirtualnych Targów Książki - godz. 12

"Wernisaż w poznańskim Muzeum Narodowym ma być wielkim wydarzeniem, a jest... wielkim wybuchem. Na oczach publiczności eksploduje cenny obraz Moneta.. Tak się składa, że są przy tym Julka, Olek i pies Pulpet, trójka detektywów znanych z książki i filmu "Tarapaty". Oczywiście natychmiast zabierają się za rozwiązanie zagadki. W śledztwie towarzyszy im piękna i odważna Fela. Dzieciaki zabierają się za poszukiwanie pewnej tajemniczej Lucyny. Lata temu rzuciła na muzeum klątwę i wszystko wskazuje na to, że jest zamieszana w sprawę.."

Transmisja ze spotkania będzie dostępna: link W trakcie wydarzenia możliwe będzie zadawanie pytań w komentarzach pod streamingiem.

34. Spotkanie online z Anitą Głowińską z okazji premiery książki „Plac zabaw. Akademia Kici Koci” w ramach Wirtualnych Targów Książki - godz. 11

"Anita Głowińska to autorka książek dla dzieci z serii „Kicia Kocia” oraz „Kicia Kocia i Nunuś”. Książeczki te skierowane są do kilkuletnich maluchów i przedszkolaków, poznających dopiero świat. Autorka, oprócz opisywania przygód stworzonej bohaterki, zajmuje się również tworzeniem ilustracji do swoich książek. Trzeci tytuł w najnowszej serii Akademia Kici Koci z rezolutną kotką w roli głównej. Po "Kolorach" i "Pojazdach", w których Kicia Kocia i Nunuś uczą maluchy nazw szczegółów z bliskiego otoczenia, przyszedł czas na nowość! Tym razem bohaterowie uczą języka angielskiego. Proste i łatwo przyswajalne zwroty wiążą się z pobytem bohaterów na placu zabaw. "

Transmisja ze spotkania będzie dostępna: link 

35. Warsztaty online "Drogowskazy do dobrych miejsc" organizowane przez Muzeum Sztuki Nowoczesnej - godz. 11

"Dlaczego gdzieś czujemy się dobrze? Czy to zależy od miejsca, czy od nas, a może od innych osób? Co w takich miejscach można robić? Jakie zachowania są tam mile widziane? Porozmawiamy o tym online przy okazji wystawy „Coś wspólnego". Oprócz tego zrobimy własne znaki, które podpowiedzą, gdzie i jak można stworzyć takie miejsca. Znaki mogą mówić obrazami lub literami. Zaprojektujemy i ustawimy swoje drogowskazy, które pokierują do wspólnoty."

Więcej informacji znajdziecie tu: link. Warsztaty dedykowane dzieciom w wieku 6-12 lat. 
Obowiązują zapisy przez formularz zgłoszeniowy. Zapisane osoby otrzymają link do spotkania w aplikacji ZOOM i listę potrzebnych materiałów.

 

Komentarze

Copyright © Family Adventures