Wydarzenia kulturalno-edukacyjne dla dzieci w Warszawie - 26-27 września


 

SOBOTA ( 26 WRZEŚNIA)

 

1. Warsztaty "O niezwykłej mocy przyjaźni" w Muzeum POLIN - 26 września (sobota) godz. 13

Warsztaty związane są z filmem dostępnym w ramach ruszającego w ten weekend Festiwalu Kino Dzieci, o którym szerzej możecie przeczytać poniżej w tym zestawieniu.

"Przyjaźń potrafi mieć siłę, która przezwycięży wszystko. Na bezpłatnych warsztatach wokół filmu "Wszyscy za jednego" w Muzeum POLIN będziemy mówić o niezwykłej przyjaźni łączącej dzieci w trudnych czasach wojny. Zastanowimy się, jakie cechy ma najlepszy przyjaciel i jak należy pielęgnować wspólne relacje, kiedy potrzebujemy pomocy najbliższych i czy jesteśmy w stanie takiej pomocy udzielić innym."

Koszt: bezpłatne. Zapisy przez formularz: link

2.  Ostatni dzień Festiwalu FOTEL - dostępnego online od 23 września

W ramach Festiwalu FOTEL dostępne będą online przedstawienia teatralne przygotowane przez różne teatry lalkowe. Pełen program Festiwalu możecie zobaczyć tu: link

Koszt: bezpłatne.

3. Spektakl "Koziołek Matołek" w Teatrze Guliwer (ul. Różana 16) - 26 września (sobota) godz. 13 i 17

"Kolejna inscenizacja klasyki polskiej literatury dla dzieci w Teatrze Guliwer. Przedstawienie zrealizowane jest w konwencji nawiązującej do pierwszych historyjek obrazkowych autorstwa Kornela Makuszyńskiego i Mariana Walentynowicza. Koziołek przemierza świat, odwiedza egzotyczne kraje, przeżywa emocjonujące i pouczające przygody. Jak zwykle wyjdzie cało z każdej opresji i odnajdzie „całkiem blisko”, to co dla niego najlepsze. Spektakl łączy żywy plan, zabawę przedmiotami a także teatr cieni."

Spektakl dedykowany dzieciom od lat 4. Bilety do nabycia w kasie teatru oraz online: link

4. Spektakl "Dobranoc, Jaśku" w Teatrze Niewielkim (ul. Mińska 25) - 26 września (sobota) godz. 10 i 12

"Spektakl “Dobranoc, Jaśku!” odwołuje się do codziennych doświadczeń małych dzieci, związanych z bardzo ważnym dla nich rytuałem kładzenia się do snu. Dlatego budzi tak żywe emocje maluchów i angażuje w historię. A historia jest prościutka: wszyscy w domu zasypiają grzecznie, tylko mały łobuziak, Jasiek, nie chce zasnąć. Wynika z tego mnóstwo zabawnych sytuacji, które w kumulują się, aż po nieoczekiwane rozwiązanie… Przedstawienie ma swój specyficzny rytm - jak piosenka, w której zwrotki są na tę samą melodię, ale przecież każda jest nieco inna. To jest coś, co maluchy lubią najbardziej - powtórzenia z wariacjami! Wie o tym każdy rodzic bawiący się z pociechą w “a ku ku”, czy “nie ma - jest”. Spektakl jest pełen ciepła, pozytywnych emocji i ogólnej “przytulności”, bo jakże by mogło być inaczej, skoro główni bohaterowie to rodzina mięciutkich poduszek?
A jak to się wszystko kończy?… Żeby się dowiedzieć, zamiast iść na popołudniową drzemkę, przyjdźcie do Teatru Niewielkiego!"

Spektakl dla dzieci w wieku 1-4 lata. Bilety do nabycia online: link

5. Interaktywne zwiedzanie rodzinne "Wola Kolaż" w Muzeum Woli (ul. Srebrna 12) - 26 września (sobota) godz. 11-15

"Zapraszamy rodziny na zwiedzanie wystawy z edukatorką. W godz. 11.00 – 15.00, mogą Państwo zarezerwować prywatne zwiedzanie w gronie swojej rodziny. Podczas spotkania zabawa w kolaż architektoniczny w stylu lat 90’, karta zadań dla spostrzegawczych, lokalny sondaż i wielkoformatowe pomoce edukacyjne z muzealnego recyclingu."

Koszt: w cenie biletu wstępu do Muzeum. Rezerwacje miejsc: katarzyna.zukowska@muzeumwarszawy.pl, tel.: 22 277 44 69

6. Warsztaty akwareli "Barwy lata" w DK Zacisze (ul. Blokowa 1) - 26 września (sobota) godz. 11-12.30

"Błękit nieba, piasek, woda i trochę babiego lata. Chabrowe łąki i muśnięte pędzlem trawy. Jakie jest wasze lato? Spróbujemy wakacyjne wspomnienia przedstawić korzystając z farb wodnych. Wasza wyobraźnia pomoże stworzyć, ujmujące lekkością, letnie krajobrazy."

Warsztaty dedykowane dzieciom w wieku 7-12 lat. Koszt: 25 zł. Więcej szczegółów: link

7. Warsztaty "Ptasie odloty" w ramach projektu "Mali Einsteini" w DK Zacisze (ul. Blokowa 1) - 26 września (sobota) godz. 10, 11, 12 i 13 (różne grupy wiekowe)


"Koniec lata to czas, kiedy niektóre ptaki odlatują. Zastanawialiście się kiedyś, dokąd one lecą? I skąd mają siłę by pokonać tak długi dystans? Dowiecie się, jak ptaki korzystają z praw fizyki. I dzięki czemu mogą lecieć bez przerwy np. 1000 kilometrów. Zapewne każdy z Was marzył by choć raz wznieść się nad ziemią i poszybować jak ptak."

Koszt: 75 zł za karnet na 3 zajęcia, 30 zł za pojedyncze warsztaty. Więcej informacji znajdziecie tu: link

8.  Cykl rodzinnych warsztatów z filmów animowanych w Klubokawiarni Domu Kultury Śródmieście (ul. Anielewicza 3/5) - drugie warsztaty cyklu odbędą się 26 września (sobota) godz. 10 i 12.30

Cykl obejmuje 5 warsztatów, zapisy przez formularz dostępny na stronie: link. Warsztaty przeznaczone dla rodzin z dziećmi w wieku 6-13 lat. Koszt: bezpłatne.

9. Warsztaty online "Zabawy w królewskim ogrodzie" organizowane przez Zamek Królewski - 26 września (sobota) godz. 12

Więcej informacji dostępnych tu: link

10. Dzień Jabłoni w Ogrodzie Botanicznym w Powsinie (ul. Prawdziwka 2, Warszawa) - 26 września (sobota) cały dzień

W ramach Dnia Jabłoni odbędą się różne pogadanki i prelekcje o sadownictwie, warsztaty, zajęcia plastyczne, itp. Dokładny program można znaleźć tu: link

Wydarzenie nie jest sensu stricte dla dzieci, ma charakter uniwersalny wiekowo. Koszt: w ramach biletu wstępu do Ogrodu. 

11. Spotkanie online "Granica, borders, fronteras. Jak powstają granice?" organizowane przez Ośrodek Badań nad Migracjami UW w ramach Festiwalu Nauki - 26 września (sobota) godz. 10

"Warsztaty o granicach i ponad granicami. Dostępne dla młodzieży w języku polskim, angielskim, rosyjskim, ukraińskim i hiszpańskim. Ta lekcja z elementami grywalizacji ma na celu ukazanie, jak zmienia się przebieg granic państwowych. Mimo że nie są wieczne, mają wpływ na to, co myślimy o świecie i ludziach. W czasie lekcji poszerzycie swoją wiedzę na temat granic, a następnie zbadacie konsekwencje ich istnienia i zmiany ich przebiegu."

Koszt: bezpłatne. Spotkanie dla dzieci i młodzieży do lat 15. Więcej informacji znajdziecie tu: link

12. Warsztaty "Czy miasto to potwory?" spotkanie autorskie z Przemkiem Liputem w Księgarni Badet - 26 września (sobota) godz. 12.30

 "Zapraszamy na warsztaty poświęcone książce Joanny Guszty i Przemka Liputa „Miasto-potwór”, wydanej przez wydawnictwo Kropka. Razem z krakowskim grafikiem Przemkiem Liputem, który połączy się z nami online z nami z Krakowa, na żywo, na wielkim ekranie, omówimy przykłady dobrze zaprojektowanych przestrzeni miejskich i takich, które rażą nasze poczucie dobrego smaku. Będziemy też mieli okazję podejrzeć warsztat pracy młodego ilustratora, mimo że dzielą nas setki kilometrów. Wspólnie narysujemy potwora-miastożercę. Potem stworzymy plan miasta pełnego zieleni, przyjaznego ludziom i potworom."

Koszt: bezpłatne, zapisy:  badet@badet.pl, tel. 22 499-37-17, ograniczona liczba miejsc. Wydarzenie dedykowane dzieciom od lat 6. 

13. Spacer przyrodniczy "Jadalne czy trujące?" w Łazienkach Królewskich - 26 września (sobota) godz. 11

"Podczas spaceru udamy się na poszukiwanie dzikich roślin jadalnych z łazienkowskich ogrodów. Odkryjemy, które z nich mogą stanowić przysmak zwierząt i ludzi. Wrzesień to czas, gdy owocują drzewa, dzięki czemu dowiemy się, jak wyglądają owoce dębów, oraz kto lubi jarzębinę. Poznamy również tajniki dostojnych cisów, które - choć niemal w całości są trujące - posiadają niezwykle smaczne struktury, będące przekąską dla wielu gatunków."

Koszt: 1 zł,  Obowiązują zapisy: edukacja@lazienki-krolewskie.pl, tel. 504 243 783. Bilety są do nabycia w kasie w Podchorążówce. Należy przybyć 10 minut przed wydarzeniem w celu zakupu biletu. Miejsce zbiórki: przed kasą w Podchorążówce. Warto zabrać ze sobą lornetki.

14. Rodzinna gra miejska "Rok 1920" organizowana przez Bibliotekę Publiczną Warszawa-Wesoła (ul. 1 Praskiego Pułku WP 31) - 26 września (sobota) godz. 12

"Każda z drużyn/rodzin będzie musiała przejść wyznaczoną trasę, wykonać zadania i pomóc wszelkimi siłami w odzyskaniu Niepodległości. A wróg na pewno nie będzie w tym czasie spał!"

Koszt: bezpłatne. Gra dedykowana jest rodzinom z dziećmi powyżej 10 lat. Informacje i obowiązkowe zapisy: 785 502 029

15. "Mikroskopijne warsztaty naukowe Micro World" w DK Świt (ul. Wysockiego 11) - 26 września (sobota) godz. 10 (dzieci 7-10 lat) i godz. 11 (dzieci 4-7 lat)

"Praca przy mikroskopie, tworzenie preparatów, obserwacja świecących krwinek, modelowanie naukowe na szalkach".

Koszt: 40 zł. Zapisy: tel. 22 811 01 05.

16. Wykład "Wirusy i bakterie" - inauguracyjny Bródnowskiego Uniwersytetu Dziecięcego w DK Świt (ul. Wysockiego 11) - 26 września (sobota) godz. 11

"Podczas wykładu dowiecie się jak zbudowane są jedne i drugie. Wspólnie poszukamy różnic i podobieństw w ich wyglądzie i działaniu. Dowiecie się gdzie mieszkają, co jedzą, jak rosną i czy same też chorują! Porozmawiamy nie tylko o metodach zwalczania niechcianych wirusów i bakterii, ale także o metodach pozytywnego ich wykorzystania w różnych dziedzinach naszego życia.
Nie zabraknie oczywiście doświadczeń, które ubarwią wykład i sprawią, że będzie on jeszcze ciekawszy i bardziej zrozumiały dla odbiorców. Zobaczycie między innymi dlaczego warto myć ręce mydłem, jaką funkcję pełni maseczka ochronna oraz na czym polega działanie płynów do dezynfekcji rąk. Z kolei zabawa w mikrobiologa pozwoli zaprezentować podstawowe narzędzia pracy badacza mikroświata."

Koszt: 20 zł za wykład, możliwość wykupienia karnetu na cały semestr - 100zł, zniżka 50% dla rodzeństwa. Bródnowski Uniwersytet Dziecięcy dedykowany jest dzieciom w wieku 6-12 lat.   

17. Piknik rodzinny "Miodobranie" na Polanie pod DK Świt (ul. Wysockiego 11) - 26 września (sobota) godz. 12-18

"W trakcie wydarzenia zaprosimy na pokazy bartnicze i pszczelarskie, prezentacja sprzętu i tradycji bartniczych oraz pszczelarskich, degustacje mieszanek miodowych, wspólne kręcenie miodu. 12.00-15.00 - pokaz prac pszczelarskich członków Pasieki Sąsiedzkiej: pobieranie ramek z miodem, odsklepianie, szykowanie ramek do wirowania, wirowanie, degustacja świeżo odwirowanego miodu; 12.00-17.00 - pokaz dziania barci; 13.00 - warsztaty dla dzieci „Co słychać w ulu?”; 14.00 - warsztaty dla małych i dużych z wyrabiania i zdobienia świec; 13.00, 14.oo i 16.00 - opowieści o tradycji i znaczeniu pszczelarstwa i bartnictwa; 15.00 „Skarby z ula. O apiterapii, leczniczych i prozdrowotnych właściwościach pszczelich produktów” - wykład Iwony Oleksiak.  Weź udział w quizie wiedzy o pszczołach - wśród osób, które udzielą poprawnych odpowiedzi zostaną wylosowane 3 słoiki świeżego miodu z naszej Pasieki Sąsiedzkiej. Formularze quizu będą dostępne przez całe wydarzenie."

Będzie też jeszcze kilka niespodzianek :).

Koszt: bezpłatne 


Przydatne zestawienie? Takie publikujemy na blogu co tydzień. Zapraszamy do polubienia nas na fb, tu: link abyście mogli być na bieżąco!


SOBOTA I NIEDZIELA (26 i 27 WRZEŚNIA)

 

18. Festiwal Kino Dzieci w wersji online oraz w kinach - od 26 września do 4 października

W ten weekend rusza coroczny Festiwal Kini Dzieci, tyle, że w nietypowej, hybrydowej formule. W poprzednich latach chodziliśmy na filmy do wybranych kin biorących udział w Festiwalu, w tym roku można zarówno iść na filmy do kina, jak i oglądać je online. 

Harmonogram filmów dostępnych online możecie zobaczyć tu:  link Koszt: jednorazowy dostęp 15 zł, karnet festiwalowy 50 zł. Start odtwarzania filmu jest możliwy w wybranym, 4-godzinnym bloku godzinowym t.j. 10.00-14.00 lub 14.00-18.00 lub 18.00-22.00.

Harmonogram tradycyjnych seansów w kinach w Warszawie, wraz z towarzyszącymi im wydarzeniami (spotkaniami z twórcami, warsztatami) sprawdzić można tu: link

19.  Spotkanie edukacyjne "W królestwie grzybów" w Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa w Łazienkach Królewskich - 26 września (sobota) godz. 10.15 i 27 września (niedziela) godz. 15.15

"Uczestnicy zajęć poznają budowę grzybów i dowiedzą się, jak się rozmnażają oraz odżywiają te niezwykłe organizmy. Usłyszą również o zjawisku mikoryzy i jej znaczeniu dla ekosystemu. Obejrzą ponadto śmiertelnie trującego muchomora sromotnikowego, by porównać go z podobnymi do niego grzybami jadalnymi: kanią, gąską, pieczarką i gołąbkiem.".

Spotkania towarzyszą wystawie edukacyjnej "Co wiemy o grzybach" dostępnej w Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa do 29 listopada 2020 r.

Spotkania dedykowane rodzinom z dziećmi powyżej 10 roku życia. Koszt: 5 zł od osoby. Zapisy: RezerwacjeMLiJ@lazienki-krolewskie.pl

20.  Rodzinne spacery po parku w Żelazowej Woli (Żelazowa Wola 15) - 26 września (sobota) i 27 września (niedziela) godz. 13 i 14.15

"Ile kolorów, kształtów i detali kryje w sobie park w Żelazowej Woli! Zobaczymy tu XIX-wieczne drzewa, kwiaty z różnych części świata i roślinność piętrową zakomponowane w nowoczesnym stylu. Przyjrzymy się wizerunkom Fryderyka i poznamy tzw. małą architekturę, pergole z pnącymi roślinami czy altany pod którymi można się schronić. Geometryczna przestrzeń niczym muzyka posiada swój rytm, co odkryjemy spacerując parkowymi alejkami sąsiadującymi z Morskim Okiem czy Estradą nad Stawem. Po drugiej stronie Starego mostu na rzece Utracie, odkryjemy krajobrazową część parku."

Liczba osób - maksymalnie 9, zbiórka przy pawilonie recepcyjnym, zapisy: zelazowawola@nifc.pl. Koszt: w cenie biletu wstępu do parku 

21. Koncerty Smykofonii na Grochowskiej "Koszyk pełen muzyki" (ul. Grochowska 272)- 26 września (sobota) i 27 września (niedziela) - godz. 10 (dzieci 0-2 lata),  godz. 11.15 i 12.30 (dzieci 2-5 lat)

"Do koszyka zbierać można różne rzeczy, na przykład owoce, grzyby, czasami klocki lub to co potrzebne na wycieczce. Nasz koszyk pełen jest dźwięków i niespodzianek. Czy uda nam się ułożyć z nich muzykę? Spróbujemy!"

Bilety dostępne są na platformie ebilet.pl (więcej szczegółów znajdziecie tu: link

22. Spektakl "Wakacje Mikołajka" w Teatrze Lalka (pl. Defilad 1) - 26 września (sobota) godz. 17.30 i 27 września (niedziela) godz. 12 i 16

"Adaptacja kultowej i uwielbianej, nie tylko we Francji, powieści o przygodach Mikołajka. Jej autor, René Goscinny, z poczuciem humoru, ale i powagą opowiada o dzieciństwie.  W spektaklu Wakacje Mikołajka w reżyserii Jakuba Krofty główny bohater po raz pierwszy wyjeżdża na letni obóz i spod opieki rodziców przechodzi pod władzę zasadniczego drużynowego, Pana Râteau. Jego zadaniem jest sprawienie, by podopieczni stali się „prawdziwymi mężczyznami”. Czy to może się udać? "

Bilety do nabycia w kasie oraz online: link. Spektakl dedykowany dzieciom od lat 7. 

23. Internetowe 23 urodziny dinozaura Dyzia - wydarzenie online do 30 września

Co roku od wielu lat w ramach Festiwalu Nauki Muzeum Geologiczne w Warszawie organizowało urodziny dinozaura Dyzia. W tym roku urodziny świętowane będą online. Na stronie internetowej link obejrzeć można film edukacyjny "Dinozaury - co, jak, kiedy i dlaczego", a następnie rozwiązać konkursowe quizy.

24. Noc Rzemiosła - 26 i 27 września (sobota i niedziela) godz. 18-20, różne lokalizacje

"Noc Rzemiosła 2020 to już druga edycja inicjatywy skierowanej do miłośników i praktyków sztuki rzemieślniczej. W tym roku, przez dwa wieczory września, kilkadziesiąt pracowni z Warszawy otworzy swoje przestrzenie dla wszystkich, których interesuje ręczna wytwórczość. W każdym z tych miejsc będzie można spotkać się z rzemieślnikami, poznać techniki i sposoby wytwarzania unikalnych przedmiotów a większości także je kupić. Część pracowni zorganizuje warsztaty i atrakcje specjalne. Noc Rzemiosła to wyjątkowe święto ludzi, dla których ważna jest jakość, lokalność i kontakt z wytwórcą. W tym roku każdy wytwórca może wybrać dzień swojego otwarcia dla zwiedzających (26 i 27 września). W większości pracownie będą dostępne w godzinach 18.00-22.00."

Wydarzenie nie jest dedykowane wyłącznie dzieciom, jest uniwersalne wiekowo. Koszt: bezpłatne. Program i lokalizacje warsztatów dostępne tu: link

25. Seans filmowy i warsztaty "Wędrówki śladami jesieni - pokaz baniek mydlanych" w ramach projektu "Misiowe Poranki" - 26 września (sobota) godz. 12 w Kinie  Iluzjon oraz 27 września (niedziela) godz. 10.30 w Kinie Wisła

"Misiowi Przyjaciele już czas wyruszyć na poszukiwanie tajemnicy ukrytej w jesiennych liściach. Misio zostawił zagadki i wskazówki, które doprowadzą Nas do celu. Na drodze napotkamy liczne jesienne rodzinne zadania. Nie zabraknie śmiechu i owocnej współpracy. Na zakończenie pokaz ogromnych baniek. Zapraszamy do zabawy."

Seans filmowy i warsztaty dedykowane dzieciom 2-6 lat z opiekunami. Bilety" w cenie biletu to kina  (20 zł od osoby) do nabycia na stronie www.misioweporanki.pl lub bezpośrednio w kasie kina, również przed zajęciami do wyczerpania biletów. Więcej informacji znajdziecie tu: link


NIEDZIELA (27 WRZEŚNIA)

 

26. Warsztaty artystyczne "Mała malarnia" w Łazienkach Królewskich w Warszawie - 27 września (niedziela) godz. 11

"Zapraszamy na warsztaty pełne malarskich eksperymentów, dzięki którym dzieci i opiekunowie poczują się jak artyści w królewskiej malarni. Podczas zajęć powstaną niezwykłe dzieła sztuki, inspirowane obrazami z kolekcji Stanisława Augusta. Uczestnicy warsztatów odkryją wiele malarskich sekretów. Podczas każdego ze spotkań przeprowadzą artystyczne śledztwo, które pozwoli im odpowiedzieć na pytania, jakie obrazy z królewskiej kolekcji zostały przemalowane, a jakie zmniejszone, dlaczego niektóre dzieła były przycinane, a także co znajduje się na odwrocie płótna. Dzieci i opiekunowie sprawdzą też, czym różni się malowanie miniatury od wykonania dzieła w wielkim formacie, a na koniec zlecą namalowanie swojego wymarzonego obrazu."

Koszt: 25 zł (dziecko z opiekunem),  zapisy: rezerwacje@lazienki-krolewskie.pl. Warsztaty dedykowane są dzieciom w wieku 7-10 lat. Warsztaty przeprowadzone zostaną w plenerze. W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych zajęcia zostaną przeniesione do Starej Kordegardy lub Centrum Edukacji Ekologicznej.

27. Spektakl "Różowy Gość" w Teatrze Guliwer (ul. Różana 16) - 27 września (niedziela) godz. 13

„Różowy Gość jest groteskową i humorystyczną historią tajemniczego przybysza, który niespodziewanie robi zamieszanie w życiu codziennym pewnej rodziny. Kiedy nagle pojawia się w ich mieszkaniu, wzbudza nie tylko entuzjazm dzieci, ale też niepokój rodziców. Jego obecność i związane z tym zabawne perypetie uświadamiają wszystkim wiele prawd o sobie i skutkują ucieczką od świata stereotypów, uprzedzeń i rutyny. Muzyka na żywo, dynamizm i pełne zwrotów akcji sytuacje to wielkie atuty przedstawienia, które opowiada na scenie historię bardzo prawdziwą, ale trochę jak z innej planety."

Spektakl dedykowany dzieciom od lat 5. Bilety do nabycia w kasie teatru oraz online: link

28. Koncert "Młodzi wirtuozi w Łazienkach" w Pałacu na Wyspie w Łazienkach Królewskich - 27 września (niedziela) godz. 12 

"Zapraszamy na koncert znakomitych młodych instrumentalistów, którzy są uczestnikami programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci. Wystąpią: Aleksander Anioł, Kamil Anioł, Paweł Wojciechowski, Szymon Strusiński i Eryk Zborowski. W programie koncertu są utwory takich kompozytorów, jak: Cardoso, Castelnuovo-Tedesco, Chopin, Crumb, Dowland, Dyens, Liszt, Villa-Lobos, Wiłkomirski, York."

Koszt: 10 zł, bilety można nabyć w muzealnych kasach w Podchorążówce i w Starej Oranżerii.

29. Spektakl "Niebowoda koncert" w Teatrze Niewielkim (ul. Mińska 25) - 27 września (niedziela) godz. 10, 12 i 16

"NIEBOWODA-koncert to niezwykła muzyczno-plastyczna impresja - opowieść bez słów o „niebie” i „wodzie”; czyli o ptakach, chmurach, wietrze i dmuchawcach, i o deszczu, rybkach i żabkach, kałużach i morskich falach… To koncert z elementami ruchu i tańca, inspirująca pożywka dla wyobraźni i czas na zanurzenie się w strumieniu kojących wrażeń płynących ze sceny."

Spektakl dedykowany dzieciom w wieku 1-6 lat. Bilety do nabycia online: link

30. Warsztaty "W XIX-wiecznym dworku" w ramach cyklu "Rodzinne Niedziele" w Muzeum Narodowym w Warszawie (al. Jerozolimskie 3) - 27 września (niedziela) godz. 12

"Sztuka i literatura mają wspaniałą właściwość przenoszenia w czasie. Zapraszamy w podróż do XIX wieku – do polskiego szlacheckiego dworu. Poznamy jego mieszkańców, ich troski i radości. Zobaczymy ich życie, to codzienne i to od święta."

Warsztaty dedykowane są rodzinom z dziećmi w wieku 5-12 lat. Bilety do nabycia w kasach Muzeum oraz online: link od wtorku poprzedzającego wydarzenie, liczba miejsc ograniczona

31. Warsztaty online "Malarz i kompozytor w podróży" organizowane przez Muzeum Fryderyka Chopina - 27 września (niedziela) godz. 11

"Jak przenieść melodię i rytm na płótno malarskie? „Co mi w duszy gra. Chopinowi Duda Gracz” to wystawa czasowa, którą od lipca możemy oglądać w Żelazowej Woli. Prezentuje ona wyjątkową kolekcję prac malarza, który każdemu utworowi kompozytora poświęcił obraz. Podróżował do wielu mniejszych polskich miejscowości, w tym również tych odwiedzanych przez Fryderyka i słuchając muzyki artysty, odmalował rodzimy krajobraz. Jak  wygląda on oczami malarza? Czym Duda Gracz się zachwycał? Za czym tęsknił? Czym się martwił? Poznamy jego prace, posłuchamy utworów muzycznych i wybierzemy się w podróż śladami kompozytora i malarza. Odkryjemy nieskończone światy brzmień, radosne i śpiewne, a także mroczne i niepokojące. Stworzymy własne improwizacje muzyczne oraz prace plastyczne zainspirowani muzyką Chopina jak malarz. Zapraszamy na muzyczne, plastyczne i podróżnicze zajęcia!"

Warsztaty dedykowane dzieciom wczesnoszkolnym. Koszt: 15 zł od osoby, rezerwacje: e-mail: bilety.muzeum@nifc.pl, tel.: (+48 22) 44 16 251/252 

32. Pokaz iluzjonistyczny "Konradowe magiczne show" w DK Świt (ul. Wysockiego 11) - 27 września (niedziela) godz. 12 

"Pokaz Konrada Modzelewskiego to oczy wytrzeszczone ze zdziwienia i brzuchy obolałe od śmiechu! Konrad Modzelewski – specjalista od rozbawiania dzieci! Spodziewajcie się brzuchów obolałych od śmiechu! W skład występu Konrada wchodzą liczne sztuki magiczne, między innymi: – chustka, co pojawia się i znika! – magiczna kula, co prawie lata ! – sznurek co końce gubi! – najprawdziwsze Angry Birds… tylko że drewniane! – darcie serwetki, a ta znów jest cała! – magiczne pomidory! – i wiele, wiele więcej! Show Konrada jest mocno interaktywne, jako że nasz magik jest straszną fajtłapą, dzieci muszą ciągle mu pomagać. Czasem podpowiedzą co robi źle, czego nie zauważył, czy co tam upuścił. W programie nie zabraknie też pokazu żonglerki!"

Koszt: 20 zł, bilety dostępne: link

33. Interaktywny koncert rodzinny "Klasyka Dzieciom. BajkoBach"  w Centrum Kultury Łowicka (ul. Łowicka ) - 27 września (niedziela) godz.

"Wystąpią: Mirosław Romejko – saksofon, klarnet, flet oraz grupa MUZYKA ŁĄCZY:  EVA Piłat – fortepian, dzwonki chromatyczne, Anna Martyniuk-Tofiluk – fortepian, dzwonki chromatyczne. Projekt powstał z miłości do muzyki Jana Sebastiana Bacha, opowiadania bajek i ilustrowania ich muzycznie."

Koncert dedykowany rodzinom z dziećmi w wieku 1-7 lat. Koszt: 26 zł (dzieci w 1 r.ż. bezpłatnie), bilety do nabycia: link 

34. Warsztaty "Flora i Fauna Afryki" w Muzeum Etnograficznym (ul. Kredytowa 1) - 27 września (niedziela) godz. 11.30

"Celem spotkania wokół Afryki będzie przedstawienie w interaktywny i aktywizujący sposób zagadnień związanych z tamtejszymi zwierzętami i roślinami oraz temu, jak Afrykanie z różnych krajów postrzegają naturę. W trakcie zajęć wykonane zostaną breloczki z filcu – afrykańskie zwierzęta.
Spotkanie poprowadzi dr Patrycja Kozieł – afrykanistka i etnolożka."

Warsztaty dedykowane są dzieciom w wieku 5-10 lat. Koszt: 30 zł. Więcej informacji znajdziecie tu: link 

35. Rodzinne warsztaty teatralne "Nowe pomniki - Halina Konopacka" (ul. Emilii Plater 31) - 27 września (niedziela) godz. 11-13

"Mamy w planach 6 spotkań warsztatowych, podczas których uczestniczki i uczestnicy zastanawiać się będą komu i po co stawiane są pomniki? O czym one świadczą? Jak wyglądają? Na jakie inne sposoby możemy kogoś upamiętnić, nagrodzić za zasługi? Co jest dla nas ważne i za co chcielibyśmy takie nowe formy pomników stawiać? Kto ma a kto nie ma pomników? Wspólnie zgłębimy życiorysy i przygody wybitnych kobiet, którym spróbujemy postawić zupełnie niespotykane dotąd formy pomników. Poruszymy naszą wyobraźnię i zmysły, by odnaleźć nasze, twórcze sposoby upamiętniania. Postaci niezwykłych Polek posłużą nam także jako inspiracja do innych działań twórczych."

Koszt: bezpłatne. Zapisy: link

36. Spektakl "Pinokio" w Teatrze Capitol (ul. Marszałkowska 115) - 27 września (niedziela) godz. 10

"Teatralna adaptacja znanej na całym świecie bajki. To przepiękna i wzruszająca opowieść o wystruganym z magicznego drewna pajacyku, który staje się prawdziwym chłopcem. Gdy poczciwy stolarz Gepetto tworzy Pinokia, ten od razu skacze, śmieje się, płacze i psoci jak prawdziwe dziecko. Jednak jego serce nic nie czuje. Gdy Dobra Wróżka ożywia pajacyka, musi on sam nauczyć się żyć w świecie wielu pokus. Na własnych błędach będzie poznawał dobro i zło. Z początku skupiony wyłącznie na sobie, uciekający od problemów i odpowiedzialności łobuziak, zachłystuje się wolnością. Pragnie być szczęśliwy za wszelką cenę i nie oglądać się na innych. Z czasem jednak dowie się, co tak naprawdę jest w życiu najważniejsze. Pełna zabawnych przygód historia Pinokia niesie ponadczasowe wartości oraz naukę dla nas samych."

Spektakl dedykowany dzieciom w wieku 6-12 lat. Bilety do nabycia tu: linkKomentarze

Copyright © Family Adventures