Pierwsza polska Wieża Widokowa w Koronach Drzew - Krynica Zdrój

Od kilku już lat w konstrukcjach prowadzących nas wysoko w chmury przodowali nasi południowi sąsiedzi - w Wielkiej Morawie w Czechach wchodziliśmy na Ścieżkę w Chmurach, zaś Słowacy zbudowali niedaleko Zakopanego ścieżkę w koronach drzew. Od końcówki lata 2019 r. mamy jednak w Polsce własną "wieżę widokową" w koronach drzew - w Krynicy Zdrój. Byliśmy jednymi z pierwszych, którzy z niej korzystali - przeczytajcie i sami się przekonajcie, czy nasza polska ścieżka też "daje radę"!

Wieża Widokowa w Koronach Drzew znajduje się w Krynicy Zdrój. Zbudowana została w miejscu, gdzie zimą działa stacja narciarska Słotwiny Arena, na wzgórzu, które ma 896 m n.p.m. Sama konstrukcja wspina się na wysokość prawie 50 metrów, więc łatwo sobie wyobrazić, że górując nad okolicą pozwala podziwiać ze swojego szczytu naprawdę ogromną panoramę.

Do wieży prowadzi drewniana ścieżka, a właściwie szeroka drewniana promenada, łagodnie unosząca się w górę. Cały spacer to nieco ponad kilometr. Po drodze mijamy stanowiska z interaktywnymi tablicami, które urozmaicają spacer dostępnymi na nich opisami fauny i flory, zagadkami, legendami, a także grami dla dzieci. Dla starszych dzieci i dorosłych dostępna jest 60 metrowa zjeżdżalnia prawie ze szczytu wieży.

Garść informacji praktycznych:

  • do Słotwin dojechać można z centrum Krynicy autobusem komunikacji miejskiej
  • na samochody czekają wokół stacji Słotwiny Arena liczne parkingi, więc nawet jeśli nie uda się znaleźć miejsca bliżej kas biletowych, jest duża szansa, że zaparkuje się na prywatnych parkingach nieco dalej (nam udało się ostatecznie zaparkować na parkingu za niewielkim cmentarzem). Parkingi są płatne.
  • wieża stoi na wzgórzu, na które można się albo wdrapać ścieżką prowadzącą po jego zboczu (biegnącą generalnie wzdłuż linii kolejki), albo wjechać kolejką (6-osobowe kanapy z opcją zasunięcia osłony przeciwwiatrowej).
  • jeśli decydujecie się na wjazd kolejką, w kasie biletowej na dole wzgórza, na stacji tej kolejki, kupujecie bilety łączone - na wjazd kolejką wraz z wejściem na wieżę. Jeśli wdrapujecie się na wzgórze na własnych nogach, możecie kupić bilety wejściowe na samą wieżę w kasach na górze (są tam mniejsze kolejki niż na dole na stacji kolejki).
  • nie ma problemu, aby dostać się na wieżę z wózkiem dziecięcym. Jeśli korzystacie z wjazdu kolejką na szczyt wzgórza, obsługa pomaga załadować na kanapę wózek (poza zimą, gdy, wg regulaminu, narciarze mają pierwszeństwo). A na wieżę można wygodnie wózkiem wjechać po drewnianej ścieżce. Nachylenie w żadnym jej fragmencie nie jest na tyle ostre, aby sprawiło to jakąkolwiek trudność.
  • na wieżę nie można wejść z psem, ale wymyślono tam bardzo sympatyczne rozwiązanie w postaci kojców dla piesków - znajdują się one tuż obok wejścia na drewnianą konstrukcję.
  • Wieża widokowa otwarta jest przez cały rok, a godziny jej otwarcia, jak również godziny kursowania kolejki sprawdzić można tu: link
  • nie ma możliwości rezerwacji biletów dla osób indywidualnych, jak również nie jest prowadzona sprzedaż internetowa biletów.
W nasze wpisy wkładamy dużo pracy, aby były one jak najbardziej praktyczne i użyteczne innym aktywnym rodzinom. Na naszym blogu znajdziecie mnóstwo wpisów - bezpłatnych kompleksowych przewodników po najciekawszych miejscach i atrakcjach w kolejnych regionach Polski i innych krajach, a wszystko pod kątem odkrywania tych miejsc z dziećmi. 
Jeśli ten wpis jest dla Was przydatny, jeśli pomogliśmy Wam w organizacji rodzinnej wyprawy, prosimy, odwzajemnijcie się polubieniem nas na fb, tu: link. Was to kliknięcie lajka nic nie kosztuje, za to my dzięki temu widzimy, że nasza pomoc innym w organizacji fajnego rodzinnego czasu ma sens!
Komentarze

Copyright © Family Adventures