Z wizytą u Bolka i Lolka - zwiedzanie Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej

Bajkowa i magiczna wizyta w miejscu, gdzie narodził się Reksio, Bolek i Lolek, Pampalini Łowca Zwierząt, Baltazar Gąbka i wiele, wiele innych postaci kultowych kreskówek. Trudno powiedzieć, kto był bardziej zachwycony wizytą w tym świcie bajek - rodzice, czy dzieci, tak czy inaczej całą rodziną uważamy, że był to najciekawszy punkt programu zwiedzania Śląska!

Odkrywanie Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej na co dzień przeznaczone jest głównie dla grup szkolnych i przedszkolnych, warto jednak skontaktować się ze Studiem, jeśli planujecie przejeżdżać przez Bielsko-Białą lub być gdzieś w jej okolicach, bo może uda się Wam dołączyć do jakiejś zorganizowanej grupy. W okresie majówkowym, w którym my byliśmy na Śląsku, było organizowane zwiedzanie Studio dla turystów indywidualnych. Dobrze jednak, że zadzwoniliśmy do Studio z kilkudniowym wyprzedzeniem i zarezerwowaliśmy sobie bilety na to zwiedzanie, bo z tego co na miejscu widzieliśmy, osoby przychodzące bez wcześniejszej rezerwacji miały już niewielkie szanse się dostać.

Grupę, w której zwiedzaliśmy studio, oprowadzał jeden z pracowników - grafików, który z ogromną wiedzą i znakomitym podejściem do dzieci odkrywał przed nami, przystępnym dla najmłodszych językiem, tajniki powstawania filmów rysunkowych w przeszłości, przed erą animacji komputerowych. Prelekcja ta odbywała się w sali, w której nagrywane były podkłady dźwiękowe do powstających w Bielsku-Białej kreskówek. Nie będziemy Wam odbierać przyjemności dowiedzenia się osobiście tych wszystkich ciekawostek, które poznaliśmy podczas wizyty, przyjedźcie koniecznie sami dowiedzieć się do czego służył stary wieszak na ubrania, czy jak osiągano dźwięk uderzeń kopyt końskich!

Potem zwiedzaliśmy również dalsze części Studio, oglądaliśmy urządzenia służące do nagrywania całości filmu, dowiedzieliśmy się jak kolorowane były postaci i wiele, wiele innych ciekawostek! Na koniec zostaliśmy zaproszeni do klimatycznej sali kinowej, w której obejrzeliśmy dwie kultowe kreskówki - po jednym odcinku Reksia oraz Bolka i Lolka, a także nowszą produkcję Studia - Kociodrapkę.

Garść informacji praktycznych:

  • Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej znajduje się pod adresem ul. Cieszyńska 24.
  • Samochód udało nam się zaparkować na jednej z uliczek starówki w Bielsku-Białej, Studio znajduje się niedaleko Rynku.
  • Przed planowaną wizytą koniecznie skontaktujcie się ze Studio, bo nie oferuje ono regularnego zwiedzania dla turystów indywidualnych.
Po wizycie w Studio Filmów Rysunkowych z przyjemnością przespacerowaliśmy się po starówce Bielsko-Białej. Poszukajcie dobrze, a znajdziecie w Bielsku pomniki najsłynniejszych postaci - Reksia oraz Bolka i Lolka!

W nasze wpisy wkładamy dużo pracy, aby były one jak najbardziej praktyczne i użyteczne innym aktywnym rodzinom. Na naszym blogu znajdziecie mnóstwo wpisów - bezpłatnych kompleksowych przewodników po najciekawszych miejscach i atrakcjach w kolejnych regionach Polski i innych krajach, a wszystko pod kątem odkrywania tych miejsc z dziećmi. 
Jeśli ten wpis jest dla Was przydatny, jeśli pomogliśmy Wam w organizacji rodzinnej wyprawy, prosimy, odwzajemnijcie się polubieniem nas na fb, tu: link. Was to kliknięcie lajka nic nie kosztuje, za to my dzięki temu widzimy, że nasza pomoc innym w organizacji fajnego rodzinnego czasu ma sens!


Komentarze

Copyright © Family Adventures