Berlin z dziećmi: Travel Planner

Berlin jest znakomitą destynacją na rodzinną wycieczkę, jeśli macie kilka dni wolnego. Oferuje tak dużo atrakcji skrojonych na potrzeby rodzin z dziećmi, że z pewnością przez cały ten kilkudniowy pobyt żadne dziecko nie zdąży się znudzić. Poniżej pełne zestawienie propozycji na spędzenie czasu w stolicy Niemiec.

I. Atrakcje


1) Muzeum Story of Berlin - bardzo udane, interaktywne muzeum przedstawiające historię tego miasta, wraz z możliwością zwiedzania bunkra przeciwatomowego - opisaliśmy je szczegółowo: link

2) Zwiedzanie centrum Berlina, w tym:
- wjazd na Wieżę Telewizyjną (Fernsehturm) z panoramicznym widokiem na całe miasto z tarasu widokowego u jej szczytu
- Aquadom - oceanarium 
- zwiedzanie katedry (Berliner Dom) oraz zabytkowej dzielnicy Nikoleiviertel
- rejs stateczkiem wycieczkowym po Szprewie
- spacer po Unter den Linden do Bramy Brandenburskiej
- zwiedzanie kopuły Bundestagu (po wcześniejszym zgłoszeniu internetowym)
- wizyta w "czekoladowym świecie" Ritter Sport
- obejrzenie Gendarmenmarkt, Checkpoint Charlie i Panoramy Muru Berlińskiego

Szczegółowo opisaliśmy wszystkie te punkty spaceru tulink 

3) Zwiedzanie muzeów na Wyspie Muzeów (Museumsinsel) - raczej dla starszych dzieci, szczególnie jeśli interesują się archeologią i starożytnością (więcej informacji zawarliśmy również tu)

4) Legoland Discovery Center Berlin - sala zabaw z motywem Lego (praktyczny opis tu)

5) Zoo Berlińskie - wizyta w jednym z dwóch ogrodów zoologicznych (praktyczny opis tu)

6) Muzeum NRD - niby trudne do zrozumienia dla dzieci, a u nas okazało się hitem (praktyczny opis tu)

7) Muzeum Techniki - w naszych jeszcze niezrealizowanych planach, ponoć również ciekawe (strona internetowa)

8) Muzeum Lotnictwa Wojskowego w Gatow pod Berlinem - wielki teren dawnego lotniska wojskowego pełen tematycznych eksponatów (szerszy praktyczny opis tu

9) Tropical Islands - aquapark w pobliżu Berlina (praktyczny opis ze wskazówkami tu)

10) Poczdam - zespół pałacowo-parkowy, który zwiedzaliśmy dawno temu "w erze przed dziećmi", jest bardzo rozległy, znajduje się na jego terenie kilka pałaców, które można zwiedzać wewnątrz (ze szczególnym uwzględnieniem najbardziej znanego - Pałacu Sanssouci), a wielki park dookoła to świetny pomysł na to, aby w słoneczny dzień dzieci się mogły wybiegać.

11) Babelsberg Filmpark - nasz plan z dopiskiem "koniecznie" na następną wizytę w Berlinie. Rodzaj parku rozrywki pokazującego powstawanie filmów "od kuchni". Znajduje się w Babelsberg, w okolicach Poczdamu (strona internetowa)

W nasze wpisy wkładamy dużo pracy, aby były one jak najbardziej praktyczne i użyteczne innym aktywnym rodzinom. Na naszym blogu znajdziecie mnóstwo wpisów - bezpłatnych kompleksowych przewodników po najciekawszych miejscach i atrakcjach w kolejnych regionach Polski i innych krajach, a wszystko pod kątem odkrywania tych miejsc z dziećmi. 
Jeśli ten wpis jest dla Was przydatny, jeśli pomogliśmy Wam w organizacji rodzinnej wyprawy, prosimy, odwzajemnijcie się polubieniem nas na fb, tu: link. Was to kliknięcie lajka nic nie kosztuje, za to my dzięki temu widzimy, że nasza pomoc innym w organizacji fajnego rodzinnego czasu ma sens!

II. Transport


Poruszanie się po Berlinie komunikacją miejską jest łatwe i przyjemne. Bardzo rozwinięta sieć U-Bahn (metra) oraz S-banh (kolej naziemna, która w niektórych miejscach, jak metro, jeździ także tunelami) pozwala dotrzeć szybko, bez korków, w najróżniejsze części miasta. Wszystko to uzupełnione jest jeszcze autobusami. Szczegółowy cennik i rodzaje biletów znajdziecie na stronie internetowej komunikacji miejskiej pod tym linkiem. Nam najbardziej opłacało się akurat kupować Small Group Day Ticket. Bilety najłatwiej nabywać w automatach biletowych, dostępne są również w kioskach.

Komentarze

Copyright © Family Adventures