Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska - znakomite miejsce do poznania regionu

Do takich atrakcji, jak parki miniatur podchodzimy ze sporym dystansem, obawiając się, czy nie trafimy na wystawkę kilku makiet o wątpliwej jakości. Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska w Kowarach był jednak ogromnym zaskoczeniem – to nie jest po prostu zwykła wakacyjna atrakcja, to miejsce o dużym walorze edukacyjnym i poznawczym, którego po prostu nie powinniście ominąć na Waszym wakacyjnym szlaku! Garść informacji praktycznych:

Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska w Kowarach to dobry pomysł na wprowadzenie, lub zakończenie zwiedzania tego regionu. Jeśli wybierzecie zwiedzanie go jako preludium Waszej wycieczki po Dolnym Śląsku, stanie się świetną podpowiedzią co możecie zobaczyć w okolicy i jeśli nie macie jeszcze planu zwiedzania, to pomoże Wam go stworzyć. Jeżeli natomiast traficie tu na koniec Waszej sudeckiej przygody, to czeka Was tu małe „przeżyj to jeszcze raz”, czyli doskonała zabawa dla dzieciaków w odkrywanie, że „one to już widziały/zwiedzały”!
Na spacer po ścieżkach Parku Miniatur przeznaczcie na pewno nie mniej niż godzinę, bo co najmniej tyle czasu zajmie Wam chociażby pobieżne obejrzenie kilkudziesięciu miniatur, z wielkim pietyzmem i dokładnością odtwarzających zabytki znajdujące się zarówno po polskiej, jak i czeskiej stronie Sudetów. Dolny Śląsk iście w pigułce – zobaczycie tu i schroniska nad Łomniczką, Strzechę Akademicką, Samotnię, i Dom Śląski mijany na szlaku na Śnieżkę, pałace Łomnica, Wojnów, znany z Harry’ego Pottera Zamek Czocha, Zamek Książ, niezwykły kościół w Świdnicy, jeleniogórską Starówkę, ratusze we Wrocławiu i Gorlitz, Pałac w Mosznie i wiele, wiele innych miniatur precyzyjnie odtwarzających obiekty turystyczne w skali 1:25. Ba, nawet na Śnieżkę możecie się tu wdrapać wyjątkowo małym wysiłkiem!Naszym chłopcom miniatury bardzo się podobały, sporo zabytków już wcześniej widzieli podczas naszej wycieczki po Sudetach i cieszyli się, że mogą je jeszcze raz obejrzeć, tym razem z innej perspektywy, bardziej „z lotu ptaka”, tudzież jak Guliwer w krainie Liliputów! Niektórych zabytków nie mieliśmy w naszym planie zwiedzania Dolnego Śląska, więc wykorzystaliśmy Park Miniatur jako pewną namiastkę rzeczywistego zobaczenia tych budowli. Po Parku krążą przewodnicy, którzy, gdy zbierze się grupka zwiedzających chętnych do posłuchania, opowiadają o zabytkach uwiecznionych w postaci miniatur. Przy każdej miniaturze znajdziecie również tabliczki ze szczegółowymi opisami miejsc.

• Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska znajduje się na terenie dawnej fabryki dywanów w Kowarach. Nie zniechęcajcie się sądząc, że jedziecie nieprawidłową drogą wśród starych budynków pofabrycznych – to właściwa trasa, aby dotrzeć na parking Parku Miniatur. 

• Park czynny jest codziennie w godz. 9-18, dla wszelkiej pewności, że nic się nie zmieniło warto zajrzeć na stronę internetową Parku Miniatur

Adres do dojazdu: ul. Zamkowa 9, Kowary. Należy wjechać na teren dawnej fabryki dywanów i dotrzeć na jej zaplecze, gdzie właśnie znajduje się parking i wejście do Parku.

A jeśli jeszcze nie udało nam się Was zachęcić do zajrzenia do Parku Miniatur Zabytków Dolnego Śląska, to zdradzę Wam ponadto, że może tu wreszcie uda się Waszym dzieciom odkryć legendarny złoty pociąg!

W nasze wpisy wkładamy dużo pracy, aby były one jak najbardziej praktyczne i użyteczne innym aktywnym rodzinom. 
Jeśli ten wpis jest dla Was przydatny, jeśli pomogliśmy Wam w organizacji rodzinnej wyprawy, prosimy, odwzajemnijcie się polubieniem nas na fb, tu: link. Dzięki temu wiemy, że nasza pomoc innym w organizacji fajnego rodzinnego czasu ma sens!


Komentarze

Copyright © Family Adventures