Pomysły na rodzinne spacery Warszawa i okolice (cz. 33): Szlak po falenickich wydmach do Morskiego Oka

Tatrzańskie Morskie Oko przyciąga tłumy turystów, podwarszawskie to oaza ciszy i spokoju. Co prawda malowniczości górskiemu stawowi to falenickie nie dorównuje, niemniej to całkiem udane miejsce na weekendowy spacer.

Falenica może się pochwalić otoczeniem pięknych lasów. Wśród nich wyznaczona została ścieżka biegowa, która, z poszanowaniem pierwszeństwa biegaczy, może też służyć jako szlak bardzo urokliwego spaceru. Ścieżka mierzy ok. 3km i kluczy po sosnowym lesie i po wydmach, zataczając zgrabną pętlę

Ścieżka rozpoczyna się w tym miejsculink do Map Google Nie ma tu żadnego wyznaczonego parkingu, trochę samochodów może zmieścić się wzdłuż drogi. Niedaleko znajduje się przystanek autobusowy (przystanek "Czekanowska"), a od stacji kolejowej w Falenicy do startu ścieżki biegowej jest jedynie 1,3 km spaceru. 

Ścieżka jest znakomicie oznaczona, meandruje po lesie zahaczając o wspomniane Morskie Oko, czyli niewielki stawik, przy którym jest skromna infrastruktura piknikowa, a także przyrządy do ćwiczeń. 

No i na koniec ważna informacja dla tych, którzy podczas spaceru spalą za dużo kalorii - tuż nieopodal lasku znajduje się znana falenicka cukiernia Kozak!


Komentarze

Copyright © Family Adventures